حالت تاریک
چهارشنبه, 15 آذر 1402
همزمان با شب خاطره غرب خون رقم خورد؛

آغاز فعالیت جشنواره ملی سرود «به سوی قدس»

آغاز فعالیت جشنواره ملی سرود «به سوی قدس»

جشنواره ملی سرود «به سوی قدس» همزمان با سالگرد شهادت ۲۸ شهید نوجوان و جوان یزدی در محفل شب خاطره « غرب خون» فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش «یزدرسا»، جشنواره ملی سرود «به سوی قدس» همزمان با سالگرد شهادت ۲۸ شهید نوجوان و جوان یزدی در محفل شب خاطره « غرب خون» فعالیت خود را آغاز کرد و ابوالفضل کرمانی‌نسب به عنوان دبیر اجرایی این رویداد هنری معرفی شد.

 

جشنواره سرود به سوی قدس با محوریت فرمانده جاویدالاثر «حاج‌احمد متوسلیان یزدی» و با موضوعات نابودی اسرائیل (طوفان الاقصی)، سرداران مواجهه با اسرائیل، راه قدس از کربلا می‌گذرد و اربعین و آزادی قدس، در دو بخش تولید اثر و اجرای زنده برگزار می‌شود.


کرمانی‌نسب دبیر اجرایی این جشنواره گفت: مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره ۲۹ آبان است و برگزیدگان مرحله اول، اواخر آذر معرفی خواهند شد.


ابوالفضل کرمانی‌نسب که ۱۰ سال سابقه فعالیت تخصصی در حوزه سرود دارد، تاکنون بیش از ۱۰۰ اثر ملی و بین‌المللی تولید و اجرا کرده است. این هنرمند در سال ۱۳۹۸ به عنوان مربی برتر سرود کشور در دوره هم‌افزایی و پیشرفت فرهنگی کشور‌های جهان اسلام که به میزبانی لبنان برگزار شد، حضور یافت.


علاقه‌مندان برای مشاهده فراخوان جشنواره و ثبت‌نام به سایت سینوا به نشانی www.sinavaa.com مراجعه کنند.

 

گفتنی است، جشنواره سرود به سوی قدس به همت حوزه هنری استان یزد و مشارکت مرکز سینوا، مرجع تخصصی سرود و جمع‌خوانی و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد برگزار می‌شود.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از