حالت تاریک
پنج‌شنبه, 04 مرداد 1403
شهردار یزد خبر داد:

آغاز فعالیت 3 ستاد مستقل در شهرداری یزد

آغاز فعالیت 3 ستاد مستقل در شهرداری یزد

با حضور شهردار یزد ستاد تسهیلات نوروز ۱۴۰۳، ستاد ماه مبارک رمضان و ستاد انتخابات شروع به کار کرد.

به گزارش پایگاه خبری «یزدرسا» به نقل از شهرداری یزد، در جلسه‌ای که با حضور ابوالقاسم محی‌الدینی شهردار یزد، فاطمه زارع رئیس کمیسون خدمات و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر، معاونین شهرداری، مدیران مناطق و رؤسای سازمان‌های وابسته به شهرداری و مدیران ستادی ستا های سه‌گانه تسهیلات نوروز ۱۴۰۳، ستاد ماه مبارک رمضان و ستاد انتخابات در شهرداری یزد آغاز به کار کرد.


شهردار یزد با بیان اینکه استقبال از نوروز ۱۴۰۳، همچنین ماه مبارک رمضان که مقارن با ایام نوروز است و همچنین انتخابات که در روز یازدهم اسفند ماه برگزار می‌شود نیازمند برنامه‌ریزی است، گفت:  لازم بود برنامه‌ریز ی برای برگزاری مطلوب هر سه رویداد صورت بگیرد که به همین دلیل اولین جلسه ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری یزد برگزار شد.


ابوالقاسم محی الدینی اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شد با تشکیل سه ستاد مستقل در شهرداری یزد به هر کدام از معاونت‌ها، مناطق پنج‌گانه و سازمان‌های تخصصی شهرداری وظایفی محول شد تا انشاالله بتوانیم با شرایط بسیار مناسبی شهر را هم برای استقبال از مهمانان نوروزی هم در خصوص استقبال از ماه مبارک رمضان و همچنین برگزاری شایسته انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در روز یازدهم اسفندماه آماده کنیم.


وی در ادامه افزود: ستاد تسهیلات نوروز ۱۴۰۳ دارای هشت کمیته تخصصی است که درباره کلیات وظایف کمیته‌ها بحث و تبادل نظر شده است و برای شروع کار اقداماتی در خصوص زیباسازی، رنگ آمیزی‌ها، مرمت‌، وظایف مناطق پنج‌گانه شهرداری و سازمان‌ها به‌ویژه سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، محل‌های اسکان موقت مسافران نوروزی برای پیشنهاد به ستاد استانی، پیش‌بینی محل‌های اسکان اضطراری مسافرین در هنگام نامساعد بودن شرایط جوی برای ارائه به ستاد تسهیلات نوروزی استان مدنظر است.


شهردار یزد همچنین درباره ستاد استقبال از ماه مبارک رمضان گفت: این ستاد نیاز به برنامه‌ریزی خاصی برای مساجد و برنامه‌های فرهنگی دارد و اقدامی ابتکاری است که در فرصتی مناسب برنامه‌های این ستاد به اطلاع همشهریان عزیز خواهد رسید.


محی الدینی درباره اقداماتی که شهرداری باید برای برگزاری انتخابات انجام دهد، گفت: در این زمینه نیز ستادی در شهرداری یزد تشکیل شد و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری موظف شد تابلوها و مکان‌هایی برای نصب تبلیغات پیش‌بینی و مشخص کند و در جلسات آتی برنامه‌ریزی مناسبی برای نصب به موقع آن‌ها و همچنین پاک‌سازی‌های بعد از انتخابات انجام شود.


وی گفت: فعالیت این ستادها و کمیته ها پس از صدور ابلاغ مسئولان توسط معاونت برنامه ریزی شهرداری، از هفته جاری آغاز خواهد شد.


شهردار یزد درباره نقش دستگاه‌های اجرایی دیگر شهر یزد در تعامل با شهرداری برای ایفای مطلوب وظایف این ستادها گفت: قطعاً دستگاه‌های دیگری نیز در خصوص نوروز، انتخابات و ماه مبارک رمضان دخیل هستند و همکار و همگام شهرداری حرکت می‌کنند و شهرداری یزد زمینه‌های همکاری لازم با دستگاه‌های دیگر را احصا خواهد کرد و با ارائه در ستاد تسهیلات نوروزی استان که با حضور استاندار برگزار خواهد شد، در این موارد برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های میان‌بخشی انجام خواهد شد.


محی‌الدینی آمادگی شهرداری یزد را برای دریافت ایده‌ها و طرح‌های خلاقانه شهروندان یزدی اعلام کرد و گفت: شهروندان یزدی می‌توانند برنامه‌ها و ایده‌های خود را از طریق سامانه ۱۳۷ شهرداری اعلام کنند و یا به مجموعه معاونت خدمات شهری به عنوان جانشین ستاد تسهیلات نوروزی منتقل کنند.


وی افزود: هنرمندانی هم که زمینه فعالیت و تخصص آن‌ها با سازمان‌های فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری و یا سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری مرتبط است می‌توانند ایده‌ها و برنامه‌های خلاقانه خود را در اختیار این دو سازمان بگذارند و قطعاً از خود این هنرمندان در اجرای این طرح‌ها و برنامه‌ها استفاده خواهد شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از