حالت تاریک
پنج‌شنبه, 03 خرداد 1403
گام بلند مقاومت در مبارزات ضد صهیونیستی؛

آیا موج تازه بیداری اسلامی در راه است؟

آیا موج تازه بیداری اسلامی در راه است؟

در حالی طوفان الاقصی جهان را دچار چالش و تحول کرده است که می تواند از آن به عنوان گام بلند مقاومت در مبارزات ضد صهیونیستی یاد کرد.

به گزارش «یزدرسا» به نقل از  راه دانا؛ عملیات طوفان الاقصی از سوی جریان‌های مقاومت فلسطینی را می‌توان یک جهش بزرگ در مبارزات ضد صهیونیستی در منطقه دانست به طوری که این عملیات مقدمه‌ای شد تا فلسطین از خط مبارزه با سنگ عبور کرده و در برابر دشمنی که دارای پیچیده‌ترین سلاح‌های نظامی است‌ایستاده و آن را به چالش بکشد.مقاومت فلسطین به جهان ثابت کرد که تئوری‌های رزم کلاسیک را می‌توان به چالش کشید که اصل بسیار مهمی است، سلاح‌های دفاعی و تهاجمی رژیم صهیونیستی در عملیات طوفان الاقصی به چالش کشیده شده و این وضعیت چنان دشمن را دچار اختلال کرده است که به‌صورت دیوانه‌واری دست به کشتار مردم بی‌گناه غزه می‌زند.


این اما تأثیری است که طوفان الاقصی بر رژیم صهیونیستی تا بن دندان مسلح گذاشته است،  چرا که بدون تردید، اقدام آفندی حماس و گروه‌های مقاومت فلسطینی بر کشور‌های منطقه نیز تأثیر قابل توجهی گذاشت.مردم کشور‌هایی همچون مصر و اردن که سیاست‌های خشک و مبتنی بر ارتش‌هایشان را از سوی حاکمان خود دریافت می‌کردند، امروز روزنه تازه‌ای از مبارزات را در مقابل خود می‌بینند.شکست غیرقابل ترمیم و نوید موج تازه بیداری اسلامی
به نظر می‌رسد شکست مفتضحانه و غیر قابل ترمیم رژیم صهیونیستی در منطقه می‌تواند نوید بخش موج تازه بیداری اسلامی در بین کشور‌های مسلمان منطقه باشد. کشور‌هایی که به دنبال عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی بودند، امروز شاهد آن هستند که شکاف عمیق در سیستم اطلاعاتی و نظامی این رژیم نامشروع، آن را به طور جدی به چالش کشیده است.

آنچه مقاومت فلسطینی در غزه رغم زد، دستاوردی بود که نه تنها برای ملت فلسطین، بلکه برای تمام جهان اسلامی بود، دستاوردی که اجازه نخواهد داد رژیم صهیونیستی از این پس در منطقه همان ژست قبل را که اطلاعات نفوذ ناپذیر و توان نظامی غیر قابل شکست داشت را حفظ کند حالا دیگر رژیم صهیونیستی یک مهره نیمه جان برای ملت‌های منطقه است.

شکست رژیم صهیونیستی، در کنار دستاورد‌های مهمی که برای کشور‌های منطقه داشت،  ایالات متحده آمریکا را به عنوان اصلی‌ترین حامی این رژیم دچار چالش کرده است.

کاخ سفید صدای خرد شدن استخوان‌های رژیم صهیونیستی را شنید، اما نمی‌خواهد حمایت‌های لابی صهیونیستی را در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو از دست بدهد.

این در حالی است که شکست از جبهه مقاومت در گام بعدی، شکست سیاست‌های آمریکا در اکراین را به دنبال خواهد داشت و در چنین شرایطی است که مقاومت جهش بزرگی در به چالش کشیدن رژیم صهیونیستی و هم پیمان اصلی آن آمریکا برداشته است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از