حالت تاریک
پنج‌شنبه, 03 خرداد 1403
معاون گردشگری اداره میراث‌فرهنگی یزد:

ارائه خدمات‌گردشگری منوط به دارابودن مجوزهای لازم است

ارائه خدمات‌گردشگری منوط به دارابودن مجوزهای لازم است

معاون گردشگری اداره میراث‌فرهنگی استان یزد گفت: باتوجه‌به نزدیک‌شدن ایام نوروز، همه فعالیت‌های گردشگری در استان یزد، مستلزم اخذ مجوز از میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است.

هما خورشیدی در گفتگو پایگاه خبری «یزد رسا»، گفت: باتوجه‌به نزدیک‌شدن ایام نوروز، همه فعالیت‌های گردشگری در استان یزد، مستلزم اخذ مجوز از میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است، همچنین هرگونه خدماتی که در بافت تاریخی به گردشگران ارائه می‌شود، باید با اخذ مجوز لازم از مراجع مربوطه باشد. 

وی افزود: به‌منظور ارائه خدمات مطلوب به گردشگران نظارت بر تأسیسات و مؤسسات گردشگری استان تشدید شده و واحدهای گردشگری به‌صورت مشترک توسط این اداره کل و با همکاری نهادهایی همچون اماکن عمومی، تعزیرات حکومتی، بهداشت و درمان، سازمان صنعت و معدن و تجارت و اتحادیه‌های صنفی دفاتر مسافرتی و واحدهای اقامتی نظارت می‌شود. 

معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد، ابراز داشت: بیش از ۴۰۰ نفر ناظر از دستگاه‌های مختلف در طرح نظارت نوروزی فعال هستند و کنترل نرخ‌ها، رعایت موازین بهداشتی، داشتن پروانه و نرخ‌نامه مصوب در واحدهای گردشگری را انجام می‌دهند. 

خورشیدی با اشاره به امکان اقامت در خانه‌های مسافر به‌عنوان یکی از ظرفیت‌هایی که در ایام نوروز مورد استقبال مسافران و میهمانان نوروزی قرار می‌گیرد، تأکید کرد: صدور مجوز برای خانه‌های مسافر از طریق درگاه ملی مجوزها انجام می‌شود و مجوز موقت برای این واحدها صادر نخواهد شد. 

وی تصریح کرد: مسافران و هم‌وطنان عزیزی که به این استان سفر می‌کنند باید برای استفاده از امکانات اقامت در خانه‌های مسافر، صرفاً به واحدهای دارای مجوز مراجعه کنند. 

معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد با اشاره به اینکه هم‌اکنون تعداد تأسیسات گردشگری یزد، ۷۰۰ واحد است، ادامه داد: با عنایت به حساسیت مقطع زمانی نوروز و ضرورت کنترل تناسب منطقی عرضه و تقاضا نظارت مداوم در ایام نوروز ۱۴۰۳ انجام می‌گیرد و این اداره کل نیز در تأمین حفظ حقوق مسافران و هم‌وطنان عزیز اقدامات لازم را در دستور کار قرار خواهد داد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از