حالت تاریک
دوشنبه, 28 خرداد 1403
امام جمعه یزد:

کارشناسان استاندارد در کنترل کیفیت کالاها دقیق باشند

کارشناسان استاندارد در کنترل کیفیت کالاها دقیق باشند

امام جمعه یزد گفت: کارشناسان اداره استاندارد می‌بایست در بازرسی‌ها و کنترل کیفیت کالاها و خدمات تولیدی استان دقیق باشند، این دقت از بروز خسارت‌های احتمالی به دولت و کشور جلوگیری می‌کند.

به گزارش یزدرسا، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی امروز در دیدار با مسئولان اداره کل استاندارد استان یزد گفت: اداره کل استاندارد استان یزد با توجه به جایگاه قانونی خویش دارای موقعیت حساسی است و  باعنایت به کمبود منابع مالی و انسانی که با آن روبرو هست، کارهای گسترده‌ای را در دستور کار دارد، که حق تقدیر و تشکر از آن محفوظ است.


امام جمعه یزد و نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: استاندارد یک دستگاه حاکمیتی و نظارتی است که براساس شرح وظایفی که قانون برای آن مشخص کرده است، در تامین سلامتی و ایمنی به ویژه در حوزه رفاهیات و غذای مردم و جامعه نقش مهمی را ایفا می‌کند.

وی ادامه داد: کارشناسان استاندارد می‌بایست در بازرسی‌ها و کنترل کیفیت کالاها و خدمات تولیدی استان دقیق باشند، این دقت از بروز خسارت‌های احتمالی به دولت و کشور جلوگیری می‌کند که به نظر می‌رسد قسمت عمده مشکلات به دلیل ناآگاهی مردم اعم از تولید کننده و مصرف کننده از قوانین و دستورالعمل‌های نظام استاندارد کشور باشد.


امام جمعه یزد تاکید کرد: با دقت در شعار امسال با عنوان «مهار تورم، رشد تولید» متوجه می‌شویم که منظور، رشد تولید کیفی است که از این منظر، کارکنان استاندارد می‌بایست همت مضاعفی را به خرج دهند، ضمن این که از شما مسئولان انتظار می رود که با خدا و مردم رو راست و صادق باشید تا آثار مثبت آن را درکار و زندگی خود نظاره کنید.


ناصری یزدی در پایان گفت: اداره کل استاندارد استان یزد می‌بایست با تهیه و توزیع اقلام و بسته‌های ترویجی، نسبت به آگاه‌سازی اقشار مختلف مردم اقدام کند ضمن این که در تولید اقلام ترویجی با توجه به دارالعباده بودن یزد، استفاده از آیات قرآنی و روایات در حوزه استاندارد بسیار کار ساز و پیش‌برنده است.


شایان ذکر است، در ابتدای این دیدار، حمید مطهری، مدیر کل اداره استاندارد استان یزد، در خصوص شرح وظایف، ظرفیت‌ها، زمینه‌های کاری، نیازها وچالش‌های پیش روی اداره کل، موارد و مطالبی را به سمع و نظر آیت‌الله ناصری یزدی رساند و تبلیغ و ترویج استاندارد از تریبون‌ها و سایر ظرفیت‌های ائمه جمعه و جماعات را از ایشان خواستار   شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از