حالت تاریک
جمعه, 10 آذر 1402
مدیرعامل اتحادیه مرغداران یزد خبر داد:

افزایش ۴ هزار تومانی قیمت مرغ در یزد

افزایش ۴ هزار تومانی قیمت مرغ در یزد

مدیرعامل اتحادیه مرغداران استان یزد گفت: قیمت مصوب مرغ از فردا دوشنبه در یزد با افزایش 4 هزارتومانی به 82 هزار تومان می رسد.

علی اکبر جوکار در گفتگو با یزدرسا، از افزایش رسمی قیمت مرغ در یزد خبر داد و گفت: قیمت مصوب مرغ از فردا دوشنبه از ۷۸ هزار تومان به ۸۲ هزار تومان در استان یزد افزایش می‌یابد.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران استان یزد با بیان اینکه با توجه به قیمت بالای گوشت قرمز، مردم بیشتر به سمت خرید مرغ روی می‌آورند، ادامه داد: اکنون هیچ کمبودی در بازار مرغ استان یزد وجود ندارد و مرغ به میزان مورد نیاز در بازار موجود است.

وی با اشاره به کمبود کنجاله سویا در کشور افزود: کمبود نهاده‌ دامی کنجاله سویا به عنوان مشکلی سراسری در کشور موجب شده که مرغ‌ها برای کشتار به وزن مناسب نرسند و با کمبود کشتار مرغ و متعاقب آن تولید کمتر مواجه شویم.

جوکار ادامه داد: اصلی‌ترین مشکل مرغداران در حال حاضر کمبود نهاده سویا است که باید وزارت جهاد کشاورزی نسبت به تامین آن اقدام کند، چنانچه این مشکل ادامه یابد احتمالا با کاهش تولید و افزایش قیمت مرغ مواجه شویم.

وی با اشاره به میزان تولید مرغ در استان یزد یادآور شد: تولید روزانه مرغ استان ۱۵۰ تن است که با توجه به ۱۰۰ تن مصرف روزانه در استان، ۵۰ تن مازاد آن به استان‌های دیگر صادر می‌شود.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از