حالت تاریک
پنج‌شنبه, 03 خرداد 1403
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح کرد:

ایجاد ۵۰۰ هزار شغل در نیمه اول امسال

ایجاد ۵۰۰ هزار شغل در  نیمه اول امسال

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور گفت: در شش ماه ابتدایی سال جاری بیش از ۵۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد شده است.

به گزارش یزدرسا؛ سیدصولت مرتضوی در ادامه سفر خود به شهرستان بافق در محل احداث کارخانه آهن اسفنجی با اشاره به ظلم و جنایت وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین، اظهار کرد: ملت مظلوم فلسطین جرمشان دفاع از سرزمین مادریشان است؛ آنها همچنین اهانت به مکان مقدس مسجد‌الاقصی را برنمی‌تابند.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود: مجامع بین‌المللی مهر سکوت بر دهان خود زده‌اند و تنها نظاره‌گر ظلم و جنایت بر علیه زنان و کودکان مظلوم فلسطین هستند؛ ولی‌امیدواریم کشور‌های جهان و مجامع بین‌المللی از این استاندارد‌های دوگانه حقوق‌بشر دست برداشته و در مقابل نیز امت اسلام با اتحاد خود جواب این ظلم‌ها را بدهند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دولت سیزدهم از همان ابتدای قبول مسئولیت با طرح و برنامه وارد کارزار شد، تصریح کرد: دولت سیزدهم طرح تحولی با در نظر گرفتن تمام مسائل ارائه کرده و در این مسیر قدم برداشته و به موفقیت‌های خوبی دست یافته است.

مرتضوی با اشاره به اینکه در سیاست خارجی نقشه دشمن مبنی بر ایران‌هراسی جهانی خنثی شد؛ تصریح کرد: نحوه مذاکره این دولت با کشور‌هایی که اصولاً چارچوب مذاکره را قبول نداشتند به نحوی بود که باعث شد این چارچوب را قبول کنند. هم اکنون این موفقیت را همگان مشاهده می‌کنند و باعث شده با همسایه‌ها و کشور‌های دیگر ارتباط وسیعی شکل بگیرد.

این مقام مسئول به بازگشایی سفارت عربستان و عضویت ایران در مجمع بریکس اشاره کرد و گفت: این تبادلات و ارتباطات موفق باعث شد هژمونی استکبار و قدرت دلار بشکند.

وی با اشاره به رشد اقتصادی کشور در دو سال اخیر تصریح کرد: رشد اقتصادی در سه ماه اول ۱۴۰۲ به روایت بانک مرکزی ۶.۲  درصد است که در برخی از بخش‌های اقتصادی هم که با رکود مواجه بودیم، به رشد مطلوبی رسیده‌ایم.

مرتضوی به فروش نفت کشور اشاره و اظهار کرد: میزان صادرات و محصولات غیر نفتی به شدت افزایش یافته و این پیشرفت در سایر حوزه‌ها و زمینه‌ها نیز وجود داشته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه با کدملی ثبت‌شده در سیستم مدعی هستیم بیش از یک میلیون شغل ایجاد کردیم، تصریح کرد: در شش ماه ابتدایی سال جاری نیز بیش از ۵۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد شده است.

وی به جذب اعتبارات کلان برای پروژه‌های اقتصادی و عمرانی توسط استان یزد گفت: استان یزد در حوزه کارگری با کمبود نیروی کارگری مواجه است. ‌

مرتضوی گفت: یکی از مشکلاتی که دولت با آن درگیر و مردم را آزار می‌داد، کمبود انرژی بودو

وی اضافه کرد: در سال ۱۴۰۲ هیچ قطعی برق برنامه‌ریزی شده‌ای در دستور کار قرار نگرفت و در همین شهرستان بافق یک نیروگاه ۲۵ مگاواتی افتتاح و ۲۵ مگاوات دیگر نیز در دستور کار قرار دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات این شهرستان خام‌فروشی بوده است، تصریح کرد: متأسفانه در شهرستان بافق زنجیره ارزش وجود ندارد که با تلاش نیرو‌های متخصص طرح آهن اسفنجی برای برطرف شدن این مشکل در دستور کار قرار گرفت. این یکی از بزرگترین خدمت‌ها است که برای دولت بسیار ارزشمند بوده و باعث خوشحالی است که کارگری را با رضایت کامل مشغول به کار دیده شود.

مرتضوی با اشاره به عملیات اکتشاف و بهره‌برداری از معادن ساغند شمالی گفت: پیگیری لازم بر‌ای برطرف شدن مشکلات مردم شهرستان بافق و به‌صورت خاص بیمارستان بافق در دستور کار قرار خواهد گرفت و  برطرف شدن این مشکلات را وظیفه خود می‌دانیم.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: دولت سیزدهم خود را دولت مردم می‌داند و بر وعده‌های خود صادق است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از