حالت تاریک
جمعه, 29 تیر 1403
برای صعود به لیگ‌برتر می‌جنگند؛

بازی حساس چادرملو برای صعود به لیگ برتر

بازی حساس چادرملو برای صعود به لیگ برتر

تیم فوتبال چادرملو اردکان یزد، امشب در یک بازی حساس و سرنوشت‌ساز به مصاف تیم شاهین بندر عامری بوشهر در زمین حریف خواهد رفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «یزدرسا»،  تیم فوتبال چادرملو در هفته سی و سوم لیگ دسته اول فوتبال قهرمانی باشگاه‌های کشور، چهارشنبه‌شب، ۱۶ خردادماه از ساعت ۱۹:۴۵ دقیقه در ورزشگاه شهید مهدوی شهر بوشهر میهمان تیم شاهین بندر عامری است.

چادرملو تا پایان لیگ آزادگان ۲ مسابقه حساس مقابل ۲ تیم در حال سقوط یعنی شاهین بندرعامری در شهر بوشهر و دریا کاسپین بابل مازندران در ورزشگاه شهید نصیری یزد دارد.

تیم شاهین بندر عامری تا پایان هفته سی و دوم با کسب ۲۶ امتیاز در مکان هفدهم جدول رده‌بندی است و اگر امروز در شهر بوشهر مقابل چادرملو تن به شکست خانگی دهد بدون شک یکی از گزینه‌های سقوط به لیگ دسته دوم است.

جدال تیم فوتبال چادرملو ۶۹ امتیازی با یک تیم پایین جدول در حال سقوط، یک بازی مهم برای ۲ تیم است و نماینده فوتبال یزد برای اینکه به لیگ برتر برسد باید با دست پر از زمین بنی‌عامری بوشهر خارج شود و خیال خود را راحت کند.

تیم چادرملو در بازی قبلی خود در یک نتیجه تقریباً غیرقابل‌باور توانست تیم رده دومی جدول یعنی فجر سپاسی را با نتیجه سنگین سه بر صفر شکست دهد و ضمن هموار ساختن راه خود برای صعود، رقیب سایه‌به‌سایه خود را ناکام و جای او را در رده دوم بگیرد.

باید دید آیا امشب یزدی‌ها رستگار خواهند شد و جشن صعود به لیگ برتر را پس از نزدیک به ۲۰ سال ناکامی، برپا خواهند کرد؟

همیشه مسابقات چادرملو در بوشهر مقابل تیم بندرعامری جزء دیدارهای حساس و تعیین‌کننده بوده و امیدواریم باتوجه‌به جایگاه ۲ تیم، شاهد یک دیدار جذاب به نفع نماینده فوتبال یزد در لیگ آزادگان باشیم.

همچنین تیم چادرملو اردکان در هفته سی و چهارم و پایانی لیگ آزادگان در آخرین دیدار خود در روز دوشنبه ۲۱ خردادماه جاری از ساعت ۱۹:۴۵ دقیقه در ورزشگاه شهید نصیری باید از تیم دریا کاسپین بابل پذیرایی کند.

هم‌اکنون تیم دریا کاسپین بابل مازندران با کسب ۲۸ امتیاز در مکان پانزدهم جدول رده‌بندی است و قطعاً برای رهایی از سقوط به لیگ دسته ۲ کشور سخت در تلاش است.

تیم چادرملو در بازی قبلی خود در یک نتیجه تقریباً غیرقابل‌باور توانست تیم رده دومی جدول یعنی فجر سپاسی را با نتیجه سنگین سه بر صفر شکست دهد و ضمن هموار ساختن راه خود برای صعود، رقیب سایه‌به‌سایه خود را ناکام و جای او را در رده دوم بگیرد

هرچند ۲ مسابقه هفته پایانی تیم چادرملو اردکان با ۲ تیم پایین جدول است؛ ولی بدون شک مسابقاتی حساس و سرنوشت‌ساز برای فوتبال استان محسوب می‌شود و باید بسیار حساب شده و همراه با برنامه کار خود را انجام دهد.

در سال‌های گذشته به‌خوبی مشخص شده که بازی با تیم‌های ته جدول نه‌تنها راحت که بعضاً سخت‌تر هم بوده است؛ چون این‌گونه تیم‌ها چیزی برای ازدست‌دادن ندارند و خیلی انتحاری مقابل رقبا بازی می‌کنند.

مدرس فدراسیون فوتبال اعتقاد دارد که تیم چادرملو برای اینکه خیال خود را برای رسیدن به لیگ برتر کشور راحت کند باید در بوشهر مسابقه خود را با پیروزی پشت سر گذاشته و با کسب سه امتیاز به خانه برگردد.

" محمدرضا خطیب " به شرایط جدول هم برای تیم چادرملو و نیز برای شاهین بندر عامری اشاره کرد و افزود: تیم چادرملو ظرفیت غلبه بر حریف را دارد و باید فقط برای شکست رقیب مسابقه خود را در طول این دیدار حساس طراحی و پیگیری کند.

وی بیان کرد: در فوتبال هیچ‌چیز از قبل قابل‌پیش‌بینی نیست و هر تیمی از موقعیت‌های خود و با تمرکز بیشتر بازی کند در پایان به نتیجه می‌رسد و امیدواریم چادرملو با شکست حریف به لیگ برتر که جزء آرزوهای مهم جامعه ورزش استان است برسد.

همچنین دیگر مدرس فدراسیون فوتبال گفت: شرایط جدول لیگ آزادگان در ۲ هفته پایانی به نحوی است که تیم چادرملو برای لیگ برتری شدن باید بازی مقابل شاهین بندر عامری بوشهر را خیلی جدی گرفته و با شکست حریف برای هدف نهایی خود نزدیک شود.

" جمال دهقانی " با تمجید از بازی خوب بازیکنان تیم چادرملو به‌خصوص در چند هفته اخیر افزود: این تیم باید در بوشهر مقابل بندر عامری با تمرکز، حوصله و دقت و برنامه‌ریزی برای رسیدن به برد از همان ابتدای بازی اقدام لازم داشته باشد.

هم‌اکنون تا پایان هفته سی و دوم لیگ آزادگان تیم خیبر خرم‌آباد با کسب ۷۳ امتیاز بااقتدار در صدر جدول رده‌بندی جا خوش کرده است و تیم چادرملو نیز با ۶۹ امتیاز در مکان دوم است. 

همچنین تیم فجر شهید سپاسی شیراز که در هفته گذشته در یزد سه بر صفر مغلوب چادرملو شد با ۶۷ امتیاز در مکان سوم جدول رده‌بندی است و برای رسیدن به لیگ برتر یک رقابت نزدیک با نماینده فوتبال یزد دارد. 

تیم‌های داماش گیلان، مس کرمان، سایپا تهران، دریا کاسپین بابل، مس سونگون ورزقان، خلیج‌فارس ماهشهر، پارس جنوبی جم، خیبر خرم‌آباد، نفت مسجدسلیمان، فجر شهید سپاسی، آرمان گهر سیرجان، استقلال ملاثانی، مس شهربابک، ون پارس اسلام‌شهر، چادرملو اردکان، شهرداری آستارا گیلان، مناطق نفت‌خیز گچساران و خوشه طلایی در این رقابت‌ها حضور دارند.

در پایان این مسابقات تیم‌های اول و دوم جدول رده‌بندی لیگ یک به لیگ برتر فصل آینده صعود می‌کنند و سه تیم پایانی جدول یعنی تیم‌های شانزدهم، هفدهم و هجدهم لیگ یک به لیگ دسته دوم فصل آینده (۱۴۰۴-۱۴۰۳) سقوط خواهند کرد.

۳۰ تیم فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی یزد در لیگ‌های کشوری حضور دارند و این استان با یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر جمعیت ۴۷ هیئت ورزشی استانی، ۴۰۰ هیئت شهرستانی و ۶۲ هزار ورزشکار زیرپوشش بیمه ورزشی و ۲ هزار فضای ورزشی باز و مسقف در ۱۲ شهرستان در اختیار دارد. 

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از