حالت تاریک
یکشنبه, 06 خرداد 1403
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان یزد:

بیش‌از ۳هزار سند در روستا‌های یزد صادر شد

بیش‌از ۳هزار سند در روستا‌های یزد صادر شد

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان یزد با اشاره به رشد بالای صدور اسناد کاداستری اراضی و املاک روستایی گفت: امسال فقط در هفت‌ماه اول امسال بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ جلد صادر شده است.

 به گزارش « یزدرسا» به نقل از روابط‌عمومی ثبت اسناد و املاک استان یزد مهدی اقبال اظهار کرد: بر اساس قانون، الحاق صدور سند برای روستا‌ها و شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر توسط بنیاد مسکن استان یزد و بر اساس تفاهم‌نامه با اداره ثبت اسناد و املاک در سال گذشته انجام شد.

 

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان یزد افزود: در سال گذشته یک‌هزار و ۴۳۶ جلد سند به‌عنوان سهمیه برای شهر‌ها و روستا‌های مشمول طرح در نظر گرفته شد که در پایان سال، بیش از ۳ هزار و ۴۶۱ جلد سند صادر شد.

 

وی با بیان اینکه عملکرد سال ۱۴۰۱ نسبت به سهمیه اعلامی ۲۳۳ درصد افزایش داشته است، تصریح کرد: از این نظر، یزد رتبه اول کشور را کسب کرده است.

 

اقبال با اشاره به اینکه در هفت ماهه اول سال ۱۴۰۱ مجموعا یک‌هزار و ۳۳۶ جلد سند در این بخش صادر شده است، ادامه داد: امسال با رشد ۲۵۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۳ هزار و ۵۱۵ جلد سند در روستا‌ها و شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر صادر شده است.

 

وی با درخواست از مردم مناطق روستا‌ها و شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر برای اسناد خود و نیز تعویض اسناد دفترچه‌ای یادآور شد: با توجه به اینکه سند‌های دفترچه‌ای برابر قانون جامع حدنگار از درجه اعتبار ساقط شده، با مراجعه به ادارات بنیاد مسکن در شهرستان‌ها نسبت به تعویض آن اقدام کنند.

 

این مقام مسئول درباره وضعیت آمار امسال هم گفت: با تلاش‌های جهادی و نذر خدمت همکاران و همکاری گسترده هر دو مجموعه در قالب قانون ساماندهی، سهمیه یک‌ساله که حدود ۳ هزار ۱۰۰ جلد بوده در ۶ ماه نخست سال محقق شد و‌امیدواریم با این روند، تا پایان سال رشد بالا و فوق‌العاده‌ای را در صدور اسناد روستا‌ها و شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر شاهد باشیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از