حالت تاریک
جمعه, 10 آذر 1402
مدیرعامل شرکت آبفای یزد مطرح کرد:

ترمیم ٧٨٠ کیلومتر از شبکه توزیع آب یزد

ترمیم ٧٨٠ کیلومتر از شبکه توزیع آب یزد

مدیرعامل شرکت آبفای استان یزد گفت: ٧٨٠ کیلومتر از شبکه توزیع آب در استان توسط تیم کارشناسی نشت‌یابی و ترمیم شده است.

به گزارش یزدرسا به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان یزد، جلال علمدار گفت: در سال ١۴٠١، گسترش شبکه توزیع آب شرب در استان یزد ١٨٨ کیلومتر بوده که ٢٠ درصد از سال ١۴٠٠ بیشتر است.

مدیرعامل شرکت آبفای استان یزد گفت: به منظور تامین آب پایدار برای مشترکان شهری و روستایی استان، در سال گذشته ٢٣ حلقه چاه حفر، ۴٩ حلقه چاه تجهیز و ۴ ایستگاه پمپاژ در مدار بهره‌برداری قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: چندین مخزن آب شرب از جمله فدک، غدیر خیرآباد، باغ خان و صفائیه نیز در حال ساخت است که تا پایان سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد با ورود این مخازن به مدار آب شرب استان، بیش از ١٧۵ مترمکعب به ظرفیت ذخایر آب شرب استان افزوده می‌شود.

علمدار اضافه کرد: در راستای مدیریت مصرف و رصد آب ورودی به شبکه توزیع شهر یزد، چهار شیر گلوب با قطرهای ۶٠٠ و ٨٠٠ میلی‌متر در این شبکه‌ نصب شده است.

وی به اهمیت جلوگیری از هدررفت آب اشاره کرد و گفت: تعویض ۷ هزار کنتور خراب و نصب ٣٠٠ شیر پدالی در اماکن عمومی از جمله فعالیت‌های شرکت آبفا برای کاهش هدر رفت آب است. همچنین ٧٨٠ کیلومتر از شبکه توزیع آب در استان توسط تیم کارشناسی نشت‌یابی و ترمیم شده است.

مدیرعامل آبفای استان یزد به جذب ٧٠٠ میلیارد تومان اعتبار در سال گذشته اشاره و ابراز امیدواری کرد با جذب اعتبارات لازم در سال جاری، پروژه‌های شرکت آبفای استان با سرعت بیشتری در مسیر بهره‌برداری قرار گیرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از