حالت تاریک
دوشنبه, 03 اردیبهشت 1403
استاندار یزد عنوان کرد:

تقویت کشاورزی دانش‌بنیان با رویکرد خودکفایی در یزد

تقویت کشاورزی دانش‌بنیان با رویکرد خودکفایی در یزد

استاندار یزد گفت: تقویت کشاورزی دانش‌بنیان و گسترش مرزهای اقتصادی به‌منظور خودکفایی استان، یکی از رویکردهای مهم مورد پیگیری استان است.

به گزارش پایگاه خبری «یزدرسا»، استاندار یزد با حضور در سازمان جهاد کشاورزی استان به بررسی مسائل این مجموعه و چگونگی خدمت‌رسانی به شهروندان پرداخت. 
 
وی، مجموعه جهاد کشاورزی را نهادی با سرمایه اجتماعی فوق‌العاده در بین مردم دانست و اظهار کرد: نام برخی از نهادها در بین آحاد مردم ایجاد اطمینان و امید می‌کند که سازمان جهاد کشاورزی یکی از این مجموعه‌ها است. 
 
استاندار با بیان اینکه حرکت هر چه بیشتر جهاد کشاورزی در ریل جهاد سازندگی موجب افزایش سرمایه اجتماعی این مجموعه خواهد شد، گفت: یکی از مأموریت‌های اساسی جهاد کشاورزی تأمین امنیت غذایی کشور و فعالیت در این مجموعه یک ارزش و توفیق است. 
 
مهران فاطمی با اشاره به حجم کیفی و کمی مسئولیت‌ها و مأموریت‌های مجموعه جهاد کشاورزی در استان، تصریح کرد: خوشبختانه عملکرد این مجموعه تاکنون از سطح و تراز قابل‌قبول و مطلوبی برخوردار بوده و همچنان قابل ارتقا است. 
 
استاندار  در ادامه بر ضرورت به‌نتیجه‌رسیدن هرچه سریع‌تر پروژه‌های تحولی سند یزد نوین و افزایش ضریب تبدیل تلاش‌ها به محصول و خدمت قابل‌لمس برای مردم از جمله راه‌اندازی مجموعه‌های بزرگ دامی در استان تأکید کرد. 
 
فاطمی همچنین با اشاره به اهمیت بخش دانش‌بنیان و نفوذ فناوری در تولید بذر، کوددهی، آبیاری و تمامی فرایندهای کاشت، داشت و برداشت در حوزه زراعی و دامی، اظهار داشت: در این راستا، ارتقای بخش دانش‌بنیان و زیست‌بوم علم و فناوری در این دوره از مدیریت جهاد دانشگاهی، مورد انتظار است. 
 
وی مهم‌ترین موضوع در تأمین تولیدات پروتئینی موردنیاز در کشور را مسئله نهادهای دامی دانست و افزود: براین‌اساس عدم نوسان موجودی گوشت مرغ و دام سبک در بازار، وابسته به حل مسئله نهاده‌های دامی است؛ لذا مدل‌های ارائه شده در استان با جدیت پیگیری شود. 
 
استاندار یزد واژه خودکفایی را مولود مجموعه جهاد سازندگی و جهاد کشاورزی عنوان کرد و گفت: برنامه‌ریزی جهت ایجاد جایگاه ویژه جهاد کشاورزی در سواحل جنوبی و گسترش مرزهای اقتصادی استان، باعث خودکفایی یزد در حوزه‌های مختلف خواهد شد. 
 
فاطمی در پایان با تأکید بر تلاش بیشتر جهت تحقق کامل مصوبات سفرهای رئیس‌جمهور به استان یزد، خاطرنشان کرد: همچنین مسئله تکریم ارباب‌رجوع و نیز مسئله ترویج معنویت، اخلاق و کار جهادی در مجموعه جهاد کشاورزی در دستور کار قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری صداو‌سیما

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از