حالت تاریک
سه‌شنبه, 14 آذر 1402
مدیر حوزه علمیه استان یزد:

جریان بی‌بندباری عامل ناآرامی‌های سال گذشته بود

جریان بی‌بندباری عامل ناآرامی‌های سال گذشته بود

مدیر حوزه علمیه استان یزد گفت: بی‌بند و باری و شهوت عامل بروز ناآرامی‌های سال گذشتهه در کشور بود.

حجت الاسلام والمسلمین محمد شمس در گفتگو با «یزدرسا»، علت ناآرامی‌ها سال گذشته را جریان بی بندباری و توجه به هوای نفس و شهوترانی دانست و افزود: همانطور که دشمنان اسلام می‌خواهند بحث شهوترانی را در جامعه ما گسترش بدهند و وقتی جامعه به سمت شهوترانی سوق پیدا کرد دین که عامل تعالی انسان است وارد حاشیه می شود و لذا از این طریق به دنبال از بین بردن دین هستند.

وی ادامه داد: دشمنان اسلام با اتکا به فضای یله و رهای مجازی به دنبال سوق دادن جامعه به سمت بی بندو باری هستند که متاسفانه در ادامه این حربه دشمنان اسلام، بی بند و باری و شهوت عامل بروز چنین ناآرامی‌هایی در کشور می‌شود.

مدیر حوزه علمیه استان یزد در خصوص وضعیت قوانین موجود کشور در حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر عنوان کرد: با در نظر گرفتن مجموع قوانین کشور باید گفت که قوانین موجود یا نیاز به وضع قوانین مشکل اصلی نیست بلکه اجرای قوانین است که باید مورد اهتمام قرار گیرد.

شمس گفت: شاید نتوان صراحتا اغتشاشات را در بروز جنایات دیگر تاثیرگذار دانست اما منشا این خشونت‌ها و بی‌بند و باری‌ها می‌رسد به هدف امثال این اغتشاشات که به تحریک جوانان ما از طریق فضای مجازی به دوری از ارزش‌های انسانی و اخلاقی و در نهایت ایستادگی در برابر دین مبین اسلام  و امر به معروف و نهی از منکر که از آموزه‌های دین اسلام منجر می‌شود.

وی تصریح کرد: مهم این است که بفهمیم دشمن کجاست و هرکجا که دشمن حضور داشت به سمت آن نرویم و در جایی که مخالف آن بود باید دانست که جبهه حق همانجاست. دشمن هیچوقت نخواسته است که ما پیشرفت کرده و یا به امنیت برسیم و همه توانش در این است که مارا به سمت آنچه که خودش می‌خواهد سوق دهد؛ ما باید دشمنانمان را شناخته و خلاف خواسته‌های آنان قدم برداریم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از