حالت تاریک
چهارشنبه, 15 آذر 1402
چراغ راه؛

حرکت در محور اسلام کلید تداوم انقلاب است

حرکت در محور اسلام کلید تداوم انقلاب است

تنها راه تداوم انقلاب حرکت در محور اسلام بر مبناى ولايت فقيه است.

به گزارش پایگاه خبری «یزدرسا»، شهید عزیزالله نیکوبخت ۹ آبان ۱۳۳۵ در شهرستان ابرکوه به دنیا آمد و تا اول متوسطه تحصیل کرد. پدرش عبدالله کشاورز بود و مادرش بمانجان نام داشت. با آغاز جنگ تحمیلی به عنوان پاسدار با سمت مسئول عقیدتی لشکر ۱۹ فجر راهی جبهه های حق علیه باطل شد. سرانجام ۵ مهر ۱۳۶۰در دهلاویه به شهادت رسید. اثری از پیکرش یافت نشد. مزار یادبودش در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

بخشی از وصیت‌نامه این شهید والامقام را در یزدرسا بخوانید:

بسم الله الرحمن الرحيم در اندرون من خسته دل، ندانم چيست که من خموشم و او در فقان و در غوغاست معبودا، تو را شکر مى‌گويم که مرا به صراط خويش رهنمون فرمودى.


انسانى بودم غافل، خود را سرگردان و گيج به حساب مى‌آوردم يأس سرا پاى مراگرفته بود در ميان مردمى که همه داراى مال و منال و شغل آبرومند و راحت بودند هميشه احساس کوچکى و آرزوى رسيدن به اين چيزها را داشتم.


اما يک ميل باطنى و يک کشش فطرى مرا به سمت ديگرى کشيد ناگاه متوجه‌ شدم که به خود وانهاده در بيان نيستم، نيرويى است که به من عنايت دارد و من درخانه و محل سکونت نيستم بلکه در منزلى هستم که مزرعه‌اى است براى ديگرمنازل اين بود که:


«إنى وجهت و وجهى للذى فطر السموات و الارض حنيفا و ما انا من المشرکين»


اما راه بى رهبر نتوان رفت و مريد را بى مراد نشايد.


ترک اين مرحله بى همراهى خضر مکن ظلمات است بترس از خطر گمراهى براى انتخاب مريد نيز به او رجوع کردم جواب داد: «لقد کان لکم فى رسول الله اسوة حسنة لمن کان يرجو الله و اليوم الآخر و ذکرالله کثيرا»


در اين‌جا فهميدم «اسوه» چه کسى است و چه خصوصياتى دارد زيرا اگر ندانم‌که چگونه است و او را ستايش کنم نه پيروى، به مقصد نخواهم رسيد. خداوند مى‌فرمايد: «اسوه» اميد و ايمانش به خدا و روز قيامت است و پيوسته به ياد خداست و از او شنيدم که فرمود:«انى تارک فيکم الثقلين کتاب الله و عترتى»


به کتاب رو آوردم ولى مرا عترت رسول‌الله معرفى نمود و اطاعت ايشان را، به‌عترت متوسل شدم همگى فرمودند که ولى‌الله الأعظم قائم آل محمد صلى الله عليه و آله، و امروز امام و مقتداى من است به اين بزرگوار متوسل شدم فرمود:«و اما الحوادث الواقعه فارجعوا فيها الى روات احاديثنا» روايت احاديث اهل بيت را پى‌جويى نمودم ديدم امام صادق مى‌فرمايد:


«و اما من کان من الفقهاء صائنا لنفسه، حافظا لدينه، مخالفا لهويه، مطيع الامر مولاه فللعوام‌ان يقلدوه» ميان فقهاى زمان خويش خيلى زود توانستم شخصيتى را با آن ملاک‌هاى‌معين شده در کتاب و سنت پيدا کنم به ويژه که از اقبال نيک در عصرى هستم که‌مرجعى زعامت امت اسلام را به عهده دارد که در مبارزه با نفس يک عارف بلکه‌مراد عارفان است و هم در فقه اصيل شيعى و بايد بگويم که زبان و قلم از وصفش عاجز است و عشق تنها با اشک سخن‌مى‌گويد نه با بيان.

 

تنها راه تداوم انقلاب حرکت در محور اسلام بر مبناى ولايت فقيه است

 

و امروز او رهبر، مرجع، زعيم و مراد من است مقتدايى است که‌ در هر کارى به او اقتدا مى‌کنم و از خداوند سلامتى‌اش را تا ظهور مهدى(عج) خواستارم و اميدوارم که کاش هزار جان داشتم و به خدا دست زدامان امامم نکشم اگرم دست ببرند و بکنندم پوست اما کوتاه کنم چند کلمه اى با چند مخاطب: پدرم حلالم کنيد که پسر خوبى نبودم، مادرم حلالم کن به قومان و خويشان و دوستانم نمى‌گويم که اگر انشاءالله توفيق يافتم و کشته شدم در مرگ من گريه نکنيد اما گريه آگاهانه بنماييد براى من و بچه‌هايم از روى ترحم و به حال من گريه کردن‌ از جهل و ناآگاهى است. بلکه گريه کنيد که سرباز امام زمان کشته شد(اگرچه من لياقت سربازى آن بزرگوار را ندارم اما دشمن مرا به اين جهت مى‌کشد که در صف سربازان امام زمان يعنى در سپاه پاسدارن انقلاب اسلامى هستم) گريه بر مظلوميت امام زمان بکنيد، گريه بر مظلوميت قرآن واسلام بکنيد، گريه بر دردهاى دل مؤمنين بکنيد، گريه بر مظلوميت امام خمينى بکنيد، گريه بر پيروان راستين امام بکنيد، گريه بر مظلوميت بهشتى بکنيد، گريه بر مظلوميت دولت اسلامى بکنيد، گريه بر مظلوميت رييس جمهور مکتبى آقاى رجايى بکنيد که به جرم مسلمان بودن و به خاطر اين‌که به غير از اسلام به هيچ چيز فکر نمى‌کند اين همه تهمت و افترا بايد از همه بشنود.


پدر عزيزم حسن و سميه را که بعد از من شما و لى آنها هستيد تربيتشان را برطبق اصول اسلام تمنا دارم.


۲) حسن و سميه گوش کنيد يکى بود يکى نبود غير از خدا هيچ کس نبود اماشيطان‌هايى پيدا شدند که خود را خدا مى‌خواندند. بابا رفت، با عموها و دايى‌ها، به‌دستور آقا به جنگ اون بدجنس ها اگر کشته شد يک تفنگ دارد و يک کتاب آن دو را برداريد و از آنها خوب مواظبت کنيد تا وقتى بزرگ شديد بتوانيد با آن بدجنس‌ها بجنگيد. بابا آدم بخصوصى نبود مثل همين پاسدارها بود مى‌توانيد به اين پاسدارها بابا بگوييد وقتى بزرگ شديد شما هم بابا و مامان مى‌شويد و هر کدام مى‌توانيد پاسدارى براى اسلام باشيد.


۳) همسرم مرا حلال کن و بدان که خداوند مرا نيآفريده که فقط بالا سر بچه‌ها باشم خيلى پيش مى‌آيد که بايد بچه‌ها را هم در اين راه داد و مسلمان واقعى کسى‌است که به دستور اسلام حضرت ابراهيم را «اسوه» قرار مى‌دهد و اگر در راه خدا لازم باشد کارد بر گلوى فرزند خويش مى‌گذارد.


۴) برادران هم‌سنگر اگر شما نبوديد کشور هم نبود اما توجه داشته باشيد که برحسب روايات هفته‌اى در بارنامه اعمال ما خدمت امام عصر ارواحنا فداه برده‌ مى‌شود کارى نکنيد که وقتى پرونده کارهاى ما پاسداران را مى‌بينند نعوذ بالله نزد خدا شرمنده شوند که شما امت «روح الله روحى و ارواحنا له الفداه» بدانيد که تنها راه تداوم انقلاب و پاسدارى از خون‌هاى پانزده خرداد تا ۲۲ بهمن و بعد از آن حرکت در محور اسلام بر مبناى ولايت فقيه است.«و ان تمدتم عدنا» اگر از اين مسير که مسير حرکت انقلاب است دور شديد مسلما خداوند نعمتى را که داده پس مى‌گيرد اما شما بارها امتحان داديد ثابت کرديد که برنمى‌گرديد و در انتخابات رياست جمهور ثابت شد که هرچه آمريکا بريسد يکشبه پنبه مى‌شود و تهمتها و افتراها و شايعات در شما اثر ندارد و نيز ثابت کرديد که تا خون در رگتان است خمينى رهبرتان است.


دست شما را مى‌بوسم و از شما امت قهرمان التماس دعا دارم.


و آخرين خطابم به دشمنان اسلام است :
اى بى‌چاره فلک‌زده تو کور خوانده‌اى مى‌خواهى نور خدا را خاموش کنى تو فکر مى‌کنى با فشار خارجى و تحريم اقتصادى و اغتشاش داخلى و بمب گذارى و ترور بهشتى‌ها و خامنه‌اى‌ها و زدن برچسب ها با خدا و به تعبير خودت با ارتجاع‌مبارزه کنى آنچه را که تو ارتجاع مى‌نامى همان آرمان‌ها و ايدآل هاى الهى مردم است که على رغم فکر شما بر جهان مسلط خواهد شد و دنيا را از عدل و داد پر خواهد کرد و شما را به زباله‌دان جهنم خواهد فرستاد. ارتجاعى شما هستيد که از افکار پوسيده رنسانس اروپا که هجوياتى بيش نبود ارتزاق مى‌کنيد، ارتجاع شما هستيد که انسان را تا مرز حيوانيت نزول مى‌دهيد، ارتجاع و مرتجع شما اشرار زادگان و سرمايه‌دار زادگان و فئودال‌زادگان هستيد که براى دفاع از اشرافيت و خان‌خانى مدرک‌گراى جديد اسلاميون شيعه را که هميشه ضد اشرافى‌گرى بوده‌اند را مخالف منافع خويش مى‌بينيد و آيين رسمى را که ضد اشرافى‌گرى است نمى‌توانيد تحمل کنيد شما نمى‌توانيد انقلاب اسلامى ما پابرهنگان را درک کنيد شما نمى‌توانيد خمينى را درک کنيد چشم شما کور است گوش‌هايتان کر است شما نمى‌توانيد اين‌همه معجزه را ببينيد اما بدانيد که مرگ شما اين است و خداوند وعده کرده مستضعفين را بر زمين وارث و پيشوا گرداند.


«والسلام على من اتبع الهدى» درود بر امام خمينى مظهر اسلام راستين و اميد مستضعفان جهان.


درود بر شهداى اسلام از بدر تا انقلاب مهدى(عج). مرگ و نفرين باد بر آمريکا و اسرائيل و ديگر ابرقدرت هاى جنايت کار.


به اميد ظهور مهدى ارواحنا له الفداء. عزيزالله نيکوبخت

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از