حالت تاریک
پنج‌شنبه, 03 خرداد 1403
چراغ راه؛

خواهرم حجاب خود را حفظ کن

خواهرم حجاب خود را حفظ کن

شهید محمد زارع‌شحنه 6 آذر 1347 در شهرستان یزد به دنیا آمد و سرانجام پس از رشادت‌های فراوان در 18 فروردین 1366 به شهادت رسید.

به گزارش «یزدرسا»، شهید محمد زارع‌شحنه 6 آذر 1347 در شهرستان یزد به دنیا آمد و تا پایان سطح یک حوزه در رشته فقه و کلام اسلامی در حوزه علمیه تحصیل کرد. سرانجام پس از رشادت‌های فراوان در 18 فروردین 1366 به شهادت رسید. پیکرش مدت ها در منطقه بر جای ماند تا 26 شهریور 1369 پس از تفحص در گلزار شهدای روستای شحنه به خاک سپرده شد.

فرازی از وصیت‌نامه این شهید والامقام را در یزدرسا بخوانید:

از شما می خواهم که مرا حلال کنید و در مرگم به سوگ ننشینید و زیاد گریه نکنید که رازی نیستم البته گریه بکنید ولی طوری نباشد که دشمن شاد کن باشد و در اماکن عمومی باشد و ای مادر شما هم مانند دیگر زنان پرتوان صدر اسلام همچون سمیه‌ها صبر را پیشه خود کنید و از خداوند می‌خواهم که صبر را به شما عنایت فرماید و انشاالله با تربیت صحیح ولی الله او را فردی لایق برای اسلام ترتیب خواهد کرد.

وصیتی که به برادران و خواهرم دارم این است که شما هم همچون دیگر برادران شهداء صبر را پیشه خود سازید و در خط امام قدم بردارید و تو ای خواهرم حجاب خود را حفظ کن و هر چه کردی و ناصر در همه حالات زندگی سعی کن که او را از خود راضی کنی و بدون اجازه و رضایتش کاری را انجام نده و در تربیت فرزندان خود کوشا باش و همچون زینب بار در راه برادرت قدم بردار و صبر کن که فرموده خداوند است «ان الله مع الصابرین الذین اذا اصابتهم مصیبة قالوا انا لله و انا الیه راجعون».

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از