حالت تاریک
سه‌شنبه, 14 آذر 1402
با انعقاد تفاهم‌نامه بین دانشگاه‌های یزد و علمی‌کاربردی؛

دانشجویان یزدی همراه با تحصیل مهارت می‌آموزند

دانشجویان یزدی همراه با تحصیل مهارت می‌آموزند

رئیس دانشگاه یزد گفت: دوره مهارت‌آموزی در خوابگاه‌های دانشگاه یزد برگزار می‌شود تا دانشجویان در کنار تحصیل، مهارت بیاموزند.

به گزارش «یزدرسا» به نقل از روابط‌عمومی دانشگاه یزد، عباس کلانتری در نشست امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه یزد و دانشگاه جامع علمی کاربردی استان یزد گفت: ما به عنوان دانشگاه مادر استان برای دانشگاه علمی کاربردی ارزش قائلیم و آماده هرگونه همکاری با این دانشگاه هستیم.

رئیس دانشگاه یزد با اشاره به برگزاری دوره مهارت‌آموزی در خوابگاه‌های دانشگاه یزد گفت: این دوره با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود تا دانشجویان در کنار تحصیل، مهارت بیاموزند.

وی تصریح کرد:‌ ماهیت دانشگاه علمی کاربردی اینگونه است که دانشجو از ابتدا در بحث مهارت‌آموزی وارد می‌شود، لذا لازم است در کنار کاربردی بودن، برای حفظ جنبه علمی آن، با دانشگاه‌های دولتی ارتباط برقرار کند.
کلانتری افزود: ما باید دانشجویان دکترای رشته‌های مختلف دانشگاه یزد را به عنوان مدرس به مراکز علمی کاربردی هدایت کنیم تا تجربه کسب کنند.

وی یادآور شد: در حوزه‌های کارگاهی و آزمایشگاهی نیز دانشگاه یزد از تعامل با دانشگاه علمی کاربردی استقبال می‌کند.

عباسعلی جعفری رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان یزد نیز در این نشست با اشاره به اینکه دانشگاه علمی کاربردی، با رسالتی که دارد متولی آموزش‌های مهارتی است، گفت: یکی از ویژگی‌های این دانشگاه، در جوار صنعت بودن آن است و اخیرا مراکز کاریابی را به منظور زمینه‌سازی هدایت شغلی دانشجویان و دانش‌آموختگان، دفاتر هدایت شغلی و کاریابی تخصصی در سطح مراکز آموزش علمی کاربردی ایجاد کرده است.

وی با تاکید بر اینکه نباید دانش‌آموختگان را به حال خود رها کرد گفت:‌ با راه‌اندازی مراکز علمی کاربردی در صنایع مختلف از جمله شرکت فولاد آلیاژی یزد با هدف تربیت نیروی متخصص، با برگزاری دوره‌های کوتاه مدت سعی داریم کمک کنیم تا دانش‌آموختگان بدون دانش و مهارت در صنعت رها نشوند.

وی افزود: ما قصد داریم با امضای این تفاهم‌نامه از نخبگان دانشجویی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به عنوان مدرس دروس نظری در مراکز علمی کاربردی بهره ببریم.

جعفری یادآور شد: انعقاد این تفاهم‌نامه به احصاء نیازهای آموزشی مهارتی در چارچوب سند آمایش عالی استان کمک خواهد کرد.

وی از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه همکاری را بهره‌مندی پرسنل دانشگاه جامع علمی کاربردی یزد از امکانات رفاهی و فضاهای ورزشی دانشگاه یزد در چارچوب ضوابط و مقررات این دانشگاه عنوان کرد.

گفتنی است به منظور توسعه آموزش‌های مهارتی و ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی در بین دانشجویان و دانش‌آموختگان، استقرار نظام احراز صلاحیت شغلی و حرفه‌ای در استان و ارتقای بهره‌وری پرسنل از طریق توجه به آموزش‌های ضمن خدمت و رفاهیات، تفاهم‌نامه همکاری فی‌مابین دانشگاه یزد و دانشگاه جامع علمی کاربردی استان یزد منعقد شد. 

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از