حالت تاریک
سه‌شنبه, 15 اسفند 1402
عضو شورای شهر یزد مطرح کرد:

ساماندهی تکدی‌گران در دستور کار قرار گیرد

ساماندهی تکدی‌گران در دستور کار قرار گیرد

رئیس کمیسیون محیط‌زیست شهری شورای اسلامی شهر یزد گفت: ضرورت دارد ساماندهی تکدی‌گری در شهر جهانی یزد از طریق نهادهای مرتبط و نظارتی به‌طورجدی پیگیری شود.

به گزارش پایگاه خبری «یزدرسا» به نقل از روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر یزد، فاطمه زارع گفت: ضرورت دارد ساماندهی تکدی‌گری در شهر جهانی یزد از طریق نهادهای مرتبط و نظارتی به‌طورجدی پیگیری شود.

وی بیان کرد: متکدیان علاوه بر اینکه خدمتی به جامعه ارائه نمی‌دهند و نقشی در تولید و رونق اقتصاد جامعه ایفا نمی‌کنند، موجب شیوع و گسترش فرهنگ مصرف‌گرایی و بروز ناهنجاری‌ها و آسیب‌های زنجیره‌ای در زمینه اجتماعی، فرهنگی، بهداشتی می‌شوند.

رئیس کمیسیون خدمات و محیط‌زیست شهری شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به برگزاری جلسات متعدد با نهادهای مربوطه برای رفع این موضوع این وضعیت را زیبنده شهر جهانی یزد ندانست و عنوان کرد: تکدی‌گری به‌عنوان یک آسیب اجتماعی است و فقر، بیکاری، عدم مهارت و آشنایی با یک حرفه خاص از دلایل عمده روی‌آوردن به این کار است و لازم است با آموزش شهروندی و ایجاد زمینه مناسب برای آموزش شهروندان، آنها را برای آموزش حرفه خاص سوق دهیم.

فاطمه زارع افزود: گرچه بر اساس بند پنج ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، شهرداری باید ساماندهی متکدیان را در دستور کار قرار دهد؛ اما شهرداری به‌تنهایی نمی‌تواند از این معضل جلوگیری کند و تمام نهادها برای رفع آن باید همکاری لازم را داشته باشند.

این عضو شورای شهر تأکید کرد: این مسئله علاوه بر نارضایتی مردم، سبب نازیبایی چهره شهر شده و باید برای آن چاره‌ای اندیشید.

انتهای خبر/

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از