حالت تاریک
سه‌شنبه, 14 آذر 1402
چراغ راه؛

سعادت در عمل به دستورات اسلام است

سعادت در عمل به دستورات اسلام است

شهید علی محمد باروت کوب زاده دوم بهمن 1343، در شهرستان يزد به دنيا آمد و سرانجام 10 آبان 1361 در موسیان توسط نيروهای عراقی بر اثر اصابت گلوله به قلب به شهادت رسید.

به گزارش «یزدرسا»، شهید علی‌محمد باروت‌کوب‌زاده دوم بهمن 1343، در شهرستان يزد به دنيا آمد و تا پایان سوم متوسطه در رشته اتومکانیک تحصیل کرد. پدرش حسين، در كارخانه كار می‌كرد و مادرش بی‌بی فاطمه نام داشت. با آغاز جنگ تحمیلی به عنوان بسيجی با سمت تک تیرانداز راهی جبهه های حق علیه باطل شد. سرانجام 10 آبان 1361 در موسیان توسط نيروهای عراقی بر اثر اصابت گلوله به قلب به شهادت رسید. پیکرش در گلزار شهدای خلدبرين زادگاهش به خاک سپرده شد. برادرش ميرزا عباس نيز به شهادت رسيده است.

فرازی از وصیت‌نامه این شهید والامقام را در یزدرسا بخوانید: 

ما مى‌رويم و راه ‌را براى پياده‌شدن اسلام واقعى باز مى‌كنيم و اميدوارم كه راهمان را ادامه‌دهيد. اى‌ ملت مسلمان اگر مى‌خواهيد سعادتمند باشيد به دستورات اسلامى عمل‌ كنيد حتى‌ كوچكترين‌ آنها را و از شر هواى نفس و شياطين به خدا پناه ببريد كه شيطان بزرگترين دشمن آشكار انسان است.

اى مردم امام را تنها نگذاريد و رهنمودهايش را گوش كنيد و روحانيت مبارز را تنها نگذاريد و دور آنان را بگيريد. خدايا چه ستايش‌ها از من كردند در صورتى كه هيچ لايق آن نبودم و چه تعريف‌ها از من كردند كه هيچ شايسته آن نبودم.

پدرم و مادرم‌ در مرگ‌ من ‌غمگين نباشيد و مادرجان اگرخواستى‌ گريه‌ كنى‌ براى على‌اكبر سيدالشهدا(ع) گريه‌كن و بعد از من هر كدام از برادرانم كه خواستند به جبهه بروند سد راه آنها نشويد و بگذاريد كه بروند و از اسلام دفاع‌ كنند.

خوش آنان كه باعزت ز گيتى‌ بساط خويش برچيدند و رفتند/ نگرديدند هرگز گرد باطل حقيقت را پرستيدند و رفتند

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از