حالت تاریک
پنج‌شنبه, 03 خرداد 1403
مدیرکل ثبت اسناد و املاک یزد خبر داد:

صدور بیش‌از ۵ هزار سند مالکیت در یزد

صدور بیش‌از ۵ هزار سند مالکیت در یزد

مدیرکل ثبت اسناد و املاک یزد از صدور سند مالکیت تمام طرح نهضت ملی مسکن تا پایان سال در سراسر استان خبر داد.

به گزارش یزدرسا به نقل از روابط عمومی ثبت اسناد و املاک استان یزد، مهدی اقبال با اشاره به شعار سال مبنی بر کنترل تورم و رشد تولید گفت: امسال تمام تلاش ما در بخش‌های مختلف به ویژه مستندسازی اراضی و املاک، تحقق شعار امسال است تا زمینه رشد تولید با این کار فراهم شود.

وی افزود: در این راستا بطور میانگین ماهانه بیش از هزار سند مالکیت کاداستری املاک طرح نهضت ملی مسکن در واحد‌های ثبتی استان یزد صادر و تحویل داده شده است. 

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان یزد تصریح کرد: با تلاش شبانه روزی همکاران واحد‌های ثبتی و تا پایان سال، در مجموع ۳۰ هزار سند مالکیت کاداستری تک برگ در سراسر استان صادر تحویل داده خواهد شد.

اقبال خاطرنشان کرد: تعداد ۲۳ هزار و ۶۰۰ سند مالکیت مربوط به واحد‌های مسکن ویلایی «پردیس زندگی» به عنوان بزرگترین مجموعه ویلایی کشور در یزد است که تا پایان سال به مسکن و شهرسازی تحویل داده می‌شود.

عضو شورای حفظ حقوق بیت المال یزد ادامه داد: اراضی ۳۷۷ هکتاری شهرک پردیس زندگی در جاده یزد به تفت، اراضی ۴۰۰ هکتاری در محله حسن آباد و اراضی ۴۰۰ هکتاری در ابتدای جاده یزد ـ بافق از جمله نقاطی است که واحد‌های طرح نهضت ملی مسکن به صورت ویلایی در آنجا در حال ساخت است.

اقبال گفت: تیرماه امسال نیز با حضور معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و در جلسه شورای قضایی استان یزد، بزرگترین سند مالکیت طرح نهضت ملی مسکن در این استان با مساحت ۳۳۰ هکتار صادر و تحویل راه و شهرسازی به عنوان متولی این بخش تحویل داده شد.

وی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در بخش اراضی ملی و کشاورزی هم اظهار داشت: خوشبختانه یزد در عمل به منویات رهبری در اجرای قانون جامع حدنگار و کاداستر اراضی ملی و زراعی و کشاورزی رتبه اول کشور را کسب کرده است.

انتهای پیام/ش

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از