حالت تاریک
دوشنبه, 03 اردیبهشت 1403
استاندار یزد عنوان کرد:

طرح خادم‌یاران رضوی اقدامی تحولی در آستان قدس

طرح خادم‌یاران رضوی اقدامی تحولی در آستان قدس

استاندار یزد گفت: ابتکار آیت‌الله رئیسی در ایجاد طرح خادم‌یاران و توسعه خدمت به محبین امام رضا (ع) اقدامی تحولی و نقطه عطفی در فعالیت‌های آستان قدس رضوی بود.

به گزارش پایگاه خبری «یزدرسا» به نقل از روابط عمومی استانداری یزد، نشست شورای اداری کانون‌های خدمت رضوی استان با حضور استاندار یزد و نماینده مردم یزد، اشکذر، زارچ و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی برگزار شد. 
 
مهران فاطمی یزد در این نشست با تقدیر از زحمات و خدمات کانون‌های خدمت رضوی استان اظهار کرد: حقیقتاً خدمت به امام رضا (ع) در قالب خدمت به شیعیان، محبین، زائرین و مجاوران ایشان معنا می‌شود. 
 
وی در ادامه تصریح کرد: طرح توسعه مفهوم خدمت، خادم و مخدوم که پیش‌ازاین صرفاً در قالب لباس خادمی و کشیک بود، امروزه تبدیل به خدمت ملموس و برجسته در اقصی‌نقاط کشور به نام امام هشتم شده است. 
 
استاندار یزد کارنامه مجموعه آستان قدس رضوی در استان را قابل‌قبول دانست و عنوان کرد: ابتکار آیت‌الله رئیسی در ایجاد طرح خادم‌یاران و توسعه خدمت به محبین امام رضا (ع) اقدامی تحولی و نقطه عطفی در فعالیت‌های آستان قدس رضوی بود. 
 
فاطمی با بیان اینکه مجموعه استان موظف به حمایت از تمامی فعالیت‌های مردمی دولت سیزدهم است، گفت: براین‌اساس پشتیبانی از خدمات تحت لوای امام رضا دوچندان بر ما واجب و هرگونه حمایت در حیطه اختیارات و توانایی استان انجام خواهد شد. 
 
وی در ادامه بر ضرورت تأمین تجهیزات و لوازم موردنیاز و همچنین پیگیری حضور مسئول کانون‌های خدمت رضوی شهرستان‌ها به‌عنوان عضو مدعو در شورای اداری و شورای فرهنگ عمومی شهرستان‌های استان تأکید کرد. 
 
عالی‌ترین مقام اجرایی استان یزد در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اقدامات دولت در سال ۱۴۰۲ گفت: مسیر حرکت استان در ابتدای هر سال بر مبنای دستورات و راهبردهای رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) تعیین می‌شود. 
 
وی با اشاره به سهم ۳۷ درصدی مسکن در نرخ تورم یادآور شد: مهاجرپذیر بودن و حضور بیش از ۱۰۰ هزار کارگر غیربومی و ۱۵۰ هزار نفر از اتباع خارجی در استان و توقف تولید مسکن در دهه ۹۰ از مهم‌ترین عوامل افزایش نرخ تورم یزد بوده است. 
 
فاطمی با بیان اینکه تورم امروز نتیجه برنامه‌ریزی‌های دو سال گذشته در استان است، توضیح داد: ابتدای سال ۱۴۰۲ نرخ تورم نقطه‌ای در کشور ۵۵/۵ درصد و در استان یزد ۷۱.۹ بود و از سوی دیگر تورم ماهانه در کشور ۳.۷ و در استان یزد ۶.۸ ثبت شد. 
 
وی رتبه بیست و نهم استان یزد در تورم ماهانه اسفندماه را نشان‌دهنده بهبود وضعیت اقتصادی استان در سال ۱۴۰۲ عنوان کرد و گفت: طبق آخرین اطلاعات مرکز آمار ایران نرخ تورم نقطه‌ای استان نیز به ۳۵ درصد و نرخ تورم ماهانه به ۱.۵ درصد رسیده است. 
 
استاندار یزد در ادامه با بیان اینکه بالاترین رشد اقتصادی کشور در سال گذشته با ۷.۵۵ به استان یزد تعلق‌گرفته است، گفت: این موفقیت در حالی است که تا قبل از دولت سیزدهم نرخ رشد اقتصادی استان در برخی سال‌ها کمتر از صفر بوده است. 
 
وی در ادامه به تک‌رقمی شدن نرخ بیکاری استان پس از ۷ سال اشاره و عنوان کرد: در تابستان ۱۴۰۲ پایین‌ترین نرخ بیکاری مردان با ۲.۹ درصد به استان یزد تعلق گرفت و نرخ بیکاری زنان به ۱۸.۴ درصد و نسبت فارغ‌التحصیلان از جامعه بیکار به ۵۰ درصد رسید. 
 
فاطمی همچنین به مصوبه ممنوعیت ایجاد صنایع آلاینده در استان اشاره و تصریح کرد: باتوجه‌به اینکه حداقل زمان لازم برای تأسیس یک واحد صنعتی ۳ سال است؛ بنابراین بهره‌برداری‌های امروز مربوط دولت‌های گذشته هستند. 
 
وی از کاهش صدور ۱۰۰۰ مجوز صنعتی در محور مهریز - عقدا پس از این مصوبه خبر داد و گفت: براین‌اساس مجوزهایی که پیش‌ازاین صادر شده و منجر به پیشرفت فیزیکی نشده باطل و صرفاً مجوزهایی که به‌واسطه پیشرفت فیزیکی حقوقی برای سرمایه‌گذاران ایجاد شده، امکان بهره‌برداری خواهند داشت. 
 
استاندار یزد اقدامات دولت سیزدهم در حوزه آب را در چهار دهه اخیر بی‌نظیر دانست و افزود: عملیات اجرایی ابرپروژه انتقال آب دریا به یزد با اختصاص ۱۵۰ هزار میلیارد تومان آغاز شده و تا نیمه اردیبهشت ۲۰ میلیون مترمکعب آب به استان منتقل خواهد شد. 
 
وی در پایان با اشاره به ساخت ۶۰ هزار واحد مسکونی ویلایی در استان در قالب طرح نهضت ملی مسکن، خاطرنشان کرد: اعطای زمین‌های مرغوب در بهترین نقاط شهر به جوانان در قالب طرح جوانی جمعیت و واگذاری ۴۰۰۰ هکتار زمین در شهرستان‌ها نیز از اقدامات بی‌نظیر دولت بوده است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از