حالت تاریک
دوشنبه, 28 خرداد 1403
رئیس کمیته آموزش ستاد انتخابات یزد خبر داد:

فراگیری آموزشی ۷ هزار نیروی انتخابات در  یزد

فراگیری آموزشی ۷ هزار نیروی انتخابات در  یزد

رئیس کمیته آموزش و پژوهش ستاد انتخابات استان یزد گفت: هفت هزار نفر از عوامل انتخابات در استان یزد دوره‌های آموزشی را فرامی‌گیرند.

به گزارش خبرنگار «یزدرسا»، مصطفی آخوندی در جمع اصحاب رسانه استان یزد گفت: کمیته آموزش به‌عنوان عضو رسمی ستاد انتخابات استان فعالیت خود را آغاز کرده و آموزش‌هایی که لازم است را به عوامل برگزاری این رویداد، ارائه می‌دهد.

وی با بیان اینکه در مرحله اول فرمانداران و بخشداران استان در دوره آموزشی منطقه‌ای به کرمان اعزام و آموزش‌های لازم را فرا گرفتند،ادامه داد: در هر شهرستان یک رابط آموزش، منصوب شده تا فعالیت‌های مرتبط با آموزش برای برگزاری انتخابات را پیگیری کند.

رئیس کمیته آموزش و پژوهش ستاد انتخابات استان یزد تصریح کرد: ۱۳ نفر از بخشداران نیز مسئول مستقیم آموزش انتخابات استان هستند که برای برخی آموزش‌ها به اصفهان اعزام شده‌اند.

 وی تصریح کرد: به‌منظور دور ماندن افراد از کارهای جانبی، دوره‌های آموزشی در استان‌های دیگر برگزار شده است؛ چراکه معمولاً افراد به‌دلیل مشغله‌های متعدد کاری در صورت برگزاری دوره‌های تخصصی در یزد، ممکن بود فرصت حضور در دوره را پیدا نکنند.

آخوندی با بیان اینکه دوره‌های مختلفی نیز در تهران برگزار و افراد گروه‌بندی شده‌اند و در دوره‌های مرتبط با کار خود شرکت کردند، اضافه کرد: همچنین معاونان فرمانداری‌ها، کارشناسان شهرستان‌ها و معاونان دفتر برنامه‌ریزی و سیاسی نیز در دوره‌های تخصصی مرتبط شرکت کردند.

 این مقام مسئول گفت: کمیته آموزش ستاد انتخابات استان یزد، دارای چهار عضو اصلی و ۱۲ رابط در فرمانداری‌های استان است.

وی ادامه داد: امسال بخشی از فرآیندهای انتخابات با دستگاه‌های احراز هویت انجام می‌شود؛ ازاین‌رو دوره‌های تخصصی این بخش نیز برنامه‌ریزی شد و پنج نفر از رابطان به تهران اعزام شدند که ضمن فراگیری آموزش‌های مرتبط، در یزد دوره آموزشی را برای ۴۱ نفر از رابطان برگزار کردند.

 رئیس کمیته آموزش و پژوهش ستاد انتخابات استان یزد گفت: فایل‌های استاندارد آموزشی مرتبط نیز طراحی و انتخاب اعضای شعب نیز از ۱۵ بهمن آغاز شده است، دوره‌های آموزشی مرتبط هم‌اکنون در حال برگزاری است که تاکنون ۳۶ جلسه برگزار شده و ۲ هزار و ۶۹۲ نفر از اعضای شعب در قالب 5 هزار و ۳۸۴ نفر ساعت، آموزش‌های لازم را فرا گرفته‌اند.

 انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از