حالت تاریک
دوشنبه, 03 اردیبهشت 1403
معاون سیاسی استاندار یزد مطرح کرد؛

لزوم مشارکت تمامی سازمان‌ها در زمینه پیشگیری سرطان

لزوم مشارکت تمامی سازمان‌ها در زمینه پیشگیری سرطان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد گفت: باتوجه‌به وضعیت سرطان در یزد، همت تمامی مسئولین سازمان‌ها و نهادهای استان را در همکاری با دانشگاه علوم پزشکی در زمینه پیشگیری از ابتلا هرچه بیشتر افراد به این بیماری را می‌طلبد.

به گزارش پایگاه خبری «یزدرسا» به نقل از روابط عمومی استانداری یزد علی‌اکبر عزیزی در نشست کارگروه اجتماعی، فرهنگی و سلامت استان یزد گفت: بر اساس گزارش‌های دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد وضعیت استان یزد در زمینه سرطان نسبت به کشور سطح پایین‌تری قرار دارد؛ اما بااین‌وجود همت مسئولان امر را در زمینه انجام برنامه‌هایی برای پیشگیری هرچه بیشتر از شیوع و رشد این بیماری در استان را می‌طلبد.

وی افزود: بر همین اساس مسئولین تمام سازمان‌ها و نهاد‌های استان موظف هستند در زمینه کاهش بیماری سرطان و پیشگیری از این بیماری صعب‌العلاج همکاری لازم را با دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی داشته و تمام توان خود را به کار گیرند تا شاهد کاهش ابتلا به این بیماری در سطح استان باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد ادامه داد: همچنین دانشگاه علوم پزشکی نسبت به تهیه و تکمیل بانک اطلاعاتی جامع از تمام دسته‌بندی‌های این بیماری و بیماران به‌منظور برنامه‌ریزی دقیق‌تر و ارائه هرچه بهتر خدمات و تصمیم‌گیری‌ها اقدام نماید.

عزیزی با اشاره به‌ضرورت غربالگری به‌موقع در استان افزود: غربالگری در سنین که در معرض خطر هستند به‌صورت جدی در دستور کار قرار گیرد تا بتوانیم با تشخیص به‌موقع این بیماری شاهد کاهش آمار ابتلا به سرطان در استان باشیم.

وی در پایان با اشاره به اینکه یکی از عوامل اصلی شیوع سرطان چه در سطح دنیا و چه در کشور ما دخانیات است افزود: متأسفانه شاهد میل به استفاده از قلیان و دخانیات در خانواده‌ها هستیم که در این زمینه باید با ایجاد برنامه‌های متعدد و فرهنگ‌سازی بیشتر، آثار و ارتباط دخانیات با ایجاد سرطان را برای خانواده‌ها تشریح شود تا با کاهش استفاده از دخانیات در کشور و در سطح استان شاهد کاهش آمار ابتلا به سرطان در این زمینه باشیم.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از