حالت تاریک
دوشنبه, 28 خرداد 1403
قاصدک‌های سرخ در ادامه ساخت مستند «پولیتزر»؛

مستند زندگینامه ۳ شهید دانش‌آموز یزدی تولید می‌شود

مستند زندگینامه ۳ شهید دانش‌آموز یزدی تولید می‌شود

قاصدک‌های سرخ مستند زندگینامه سه شهید نوجوان دانش‌آموز یزدی در جبهه کردستان به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد تولید می‌شود.

به گزارش یزدرسا به نقل از روابط‌عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، در قالب تفاهم‌نامه‌ای با همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، سه مستند از زندگی سه شهید نوجوان یزدی واقعه دردناک مهرماه ۶۲ کردستان که در مستند تأثیرگذار «پولیتزر» نحوه شهادت آن‌ها روایت شده است، تهیه و تولید خواهد شد.

این تفاهم‌نامه بین مصطفی زارع‌زاده، سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد و مصطفی ملاحسینی اردکانی کارگردان مستند پولیتزر به امضا رسید.

مصطفی زارع‌زاده، سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد با اعلام این خبر اظهار کرد: ساخت این مجموعه مستند در سه قسمت به شیوه مستندنگاری پرتره (شخصیت‌پردازی) هدف‌گذاری شده و قرار است با همیاری شورای اسلامی و شهرداری شهر یزد در سال جاری تولید آن آغاز شود.

وی عنوان کرد: مدت‌زمان هر قسمت این مستند ۳۵ دقیقه پیش‌بینی‌شده و فرایند تولید هر مستند نیز حدود ۴ ماه زمان خواهد برد.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد هدف اصلی ساخت این سه مستند را، تبیین رشادت‌های دانش‌آموزان کم‌سن و سال یزدی، که در پادگان توحید سنندج هم قسم شدند تا آخرین قطره خون از میهن و ولایت دفاع نمایند، دانست.

گفتنی است: نویسندگی و کارگردانی مجموعه قاصدک‌های سرخ برعهده مصطفی ملاحسینی اردکانی خواهد بود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از