حالت تاریک
شنبه, 25 فروردین 1403

نشست تخصصی توسعه گردشگری پایدار شهری برگزار شد

نشست تخصصی توسعه گردشگری پایدار شهری برگزار شد

نشست تخصصی نقش شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی شهر در توسعه گردشگری پایدار شهری و سرمایه‌گذاری سبز در سالن استان یزد در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران و صنایع وابسته برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری «یزدرسا» به نقل از روابط‌عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، هم‌زمان با برپایی هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری در تهران، پنل تخصصی گردشگری به‌منظور بررسی نقش شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی شهر در توسعه گردشگری پایدار شهری با حضور مدیران گردشگری شهرهای کرمان، شیراز، قم، یزد و منطقه آزاد قشم برگزار شد‌.

در این پنل تخصصی معاونت سرمایه‌گذاری و معاونت میراث‌فرهنگی استان یزد  و همچنین فخرالسادات خامسی هامانه،  عضو شورای اسلامی شهر یزد  و بی‌بی فاطمه حقیرالسادات رئیس کمیسیون گردشگری، میراث‌فرهنگی‌  صنایع‌دستی  شورای‌اسلامی  شهر یزد و تعدادی از فعالین گردشگری استان یزد از  سایر نقاط کشور حضور داشتند.

این پنل در راستای شعار امسال سازمان جهانی گردشگری در حوزه سرمایه‌گذاری سبز برگزار شد و در این پنل تخصصی به نقش شهرداری‌ها و شوراها در هر حوزه به‌صورت مفصل پرداخته شد.

همچنین در این پنل نادری دبیر کمیته گردشگری کلان‌شهرهای کشور گزارشی از نقش شهرداری و شوراها در سرمایه‌گذاری گردشگری، سرمایه‌گذاری سبز و اتفاقاتی که تاکنون در حوزه کلان‌شهرها افتاده است ارائه داد.

این پنل با مدیریت علیرضا ثواچه، مدیر گردشگری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد برگزار گردید و نمایندگان شهرها نیز در این جلسه به بیان نکات و پیشنهادهای خود پرداختند.

 باتوجه‌به اینکه یزد امسال توانسته بود،   به‌صورت یکپارچه در نمایشگاه گردشگری حضور یابد توسط حاضرین مورد تحسین قرار گرفته و تأکید شد این اتفاق می‌تواند   الگوی بسیار  خوبی برای همه شهرها و استان‌ها، در نمایشگاه‌های بین‌المللی گردشگری باشد.

در این نشست تأکید شد کلان‌شهرها باید برنامه‌ریزی مدونی برای حضور در سال‌ آینده در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران و سایر نمایشگاه‌ها داشته باشند.

از اهم مطالب  مطرح شده در این نشست  مشارکت و همکاری  اداره کل میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی با شهرداری‌ها در  موضوعات مرمت آثار تاریخی، تصویب و تسهیل برخی قوانین و مقررات در امر قانون‌گذاری گردشگری، توجه ویژه به حوزه انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر، الزامات سرمایه‌گذاری در صنایع سبز در پروژه‌های سرمایه‌گذاری گردشگری شهری بود.

در پایان این نشست مدیران گردشگری کلان‌شهرها بر نوآوری‌ها و خلاقیت‌های ویژه‌ در غرفه استان یزد تأکید کردند که بسیار موردتوجه بازدیدکنندگان قرار گرفت.

از جمله برنامه‌های ویژه امسال غرفه یزد، پخش انیمیشن سه‌بعدی یا ویدئو مپینگ  بود که همه اعضا خواستار شدند تا در سال آینده این تجربیات شهر یزد در اختيار سایر کلان‌شهرها قرار بگیرد و در سال‌های پیش رو از این ظرفیت‌ها و تجربیات شهر یزد برای شرکت در نمایشگاه گردشگری به‌صورت یک شبکه واحد استفاده شود.

علاوه بر این، با نظر به اینکه شهر یزد در سال ۲۰۲۴ میلادی به‌عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو مجمع گفت‌وگوی ‌کشورهای آسیایی انتخاب شده است پیشنهاد گردید  در سال آینده اجلاسیه کمیته گردشگری کلان‌شهرها به میزبانی شهر یزد برگزار شود.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از