حالت تاریک
دوشنبه, 28 خرداد 1403
سردار زارع کمالی:

نمایش «رزم شیدایی۳» در یزد اجرا می‌شود

نمایش «رزم شیدایی۳» در یزد اجرا می‌شود

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد گفت: یکی از شاخص‌ترین برنامه‌های هفته دفاع مقدس اجرای نمایش با عنوان «رزم شیدایی۳» در یزد است.

سردار حسین زارع کمالی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری یزدرسا اظهار کرد: یکی از شاخص‌ترین برنامه‌های هفته دفاع مقدس را اجرای نمایش با عنوان «رزم شیدایی۳» در یزد است. این نمایش از ۳۱ شهریورماه تا ۷ مهرماه به مدت هشت شب پس از اقامه نماز مغرب و عشاء در محل دهکده مقاومت جنب پارک کوهستان به اجرا درمی‌آید.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با بیان اینکه تقریبا ۲۰۰ بازیگر در این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند، ادامه داد: رزم شیدایی‌۳ در واقع نمایشی رزمی از تاریخ انقلاب اسلامی است که در ۹ بخش تهیه شده و تلاش شده است در قالب این نمایش به جریان مبارزات و تاریخ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تا زمان ظهور منجی بشریت پرداخته شود.

وی افزود: آخرین سخنرانی شاه ملعون، اولین بخش سخنرانی امام خمینی(ره) در بهشت زهرا، قائله کردستان، دموکرات و کومله، عملیات پاتک زید با حضور رزمندگان یزدی، پدیده داعش و مبارزات مدافعان حرم، شهادت سردار سلیمانی، ظهر عاشورا و شهادت امام حسین(ع)، پیاده‌روی اربعین و در نهایت ظهور منجی در این نمایش برای مخاطبان به تصویر کشیده می‌شود.

زارع کمالی گفت: در حاشیه اجرای این نمایش با برپایی نمایشگاه در قالب چند غرفه دستاوردهای شهرستان‌های استان در زمینه دفاع مقدس در معرض دید عموم قرار می‌گیرد و غرفه‌ای نیز به نمایش صحنه‌های پشتیبانی جبهه جنگ در ۸ سال دفاع مقدس به سبک آن زمان از قبیل پخت نان و غذا و ... اختصاص می‌یابد.

وی گفت: اجرای نمایش رزم در سال‌های ۹۵ و ۹۶ در دهکده مقاومت مورد استقبال بسیار زیاد مردم یزد قرار گرفت و تقریبا تا ۱۳ هزار نفر از مردم دارالعباده در هر شب به تماشای این نمایش نشستند و پیش بینی می‌شود این استقبال برای امسال چشمگیرتر باشد.
انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از