حالت تاریک
پنج‌شنبه, 04 مرداد 1403
امام‌جمعه موقت یزد:

نیروهای مسلح ایران مصداق اشداء علی الکفار هستند

نیروهای مسلح ایران مصداق اشداء علی الکفار هستند

امام‌جمعه موقت یزد با اشاره به اینکه «اشداء علی الکفار رحماء بینهم» ویژگی بارز پیروان دین اسلام است، گفت: نیروهای مسلح ایران مصداق واقعی اشداء علی الکفار رحماء بینهم هستند.

به گزارش یزدرسا؛ آیت‌الله سید ناصر محمدی در مراسم عزاداری نیروهای مسلح یزد که امروز پنجشنبه مصادف با رحلت پیامبر اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) برگزار شد، به وصف عصر جاهلیت و دوران قبل از پیامبر از دیدگاه امام علی (ع) پرداخت و اظهار کرد: امام علی (ع) به‌عنوان کسی که اوضاع پیش از پیامبر را مشاهده کرده‌اند، در قسمت‌های مختلف نهج‌البلاغه به این موضوع اشاره کرده‌اند.

وی با اشاره به خطبه ۸۹ نهج‌البلاغه ادامه داد: امام علی (ع) در اين خطبه درباره چگونگى ظهور پيغمبر اكرم (ص) و انجام رسالت‌هاى آن حضرت، سخن می‌گوید.

محمدی تصریح کرد: بر اساس این خطبه خداوند زمانی پیامبر اسلام (ص) را فرستاد که سالیان زیادی هیچ پیغمبری نیامده بود؛ ملت‌ها در خواب غفلت فرو رفته بودند و فتنه‌ها یکی پس از دیگری آمده و انسان‌ها را دچار فتنه کرده بود؛ آتش جنگ شعله‌ور بود و قدرت‌طلب‌ها دیگران را قربانی خواسته خود می‌کردند و دنیا دیگر نور معنویت نداشت؛ گول زدن دنیا آشکار بود و هر کسی گرفتار فریب دنیا بود؛ این باغ دنیا درخت‌هایش پژمرده و برگ‌هایش زرد شده بود و کسی دیگر امید خوشی در دنیا نداشت؛ پرچم‌های هدایت از بین رفته و پرچم‌های گمراهی برافراشته بود.

امام‌جمعه موقت یزد با اشاره به خطبه ۲۶ نهج‌البلاغه گفت: در این خطبه که به وضعیت شهر مکه قبل از پیامبر اکرم (ص) اشاره کرده‌، آمده است؛ «ای عرب‌ها بت‌پرستی شیوه و آئین شما بود، خداوند پیغمبر (ص) را به رسالت مبعوث ساخت که جهانیان را بیم دهد و امین ‏آیات وی باشد، درحالی‌که شما ملت عرب بدترین دین و آئین داشتید و در بدترین سرزمین‌ها زندگى مى‏کردید، در میان سنگ‌هاى خشن و مارهایی که فاقد شنوایی بودند، آب‌هاى آلوده را مى‏نوشیدید و غذاهاى ناگوار را مى‏خوردید، خون یکدیگر را مى‏ریختید و پیوند خویشاوندى را قطع مى‏کردید، بت‌ها در میان شما بر پا بود و گناهان سراسر وجود شما را فراگرفته بود».

محمدی ادامه داد: بزرگی کار و مسئولیت پیامبر اکرم (ص) بر همه مبرهن است؛ قرآن و تربیت انسان‌های با ویژگی‌های متعالی جزو معجزات بزرگ پیامبر اکرم (ص) محسوب می‌شود.

وی افزود: پرورش انسان‌هایی چون امام علی (ع)، حضرت فاطمه (س)، امام حسن (ع)، امام حسین (ع) و در مرتبه‌های بعدی کسانی چون سلمان فارسی، ابوذر، عمار و مقداد در محیطی که امام علی (ع) در خطبه‌های خود آورده‌اند، کاری بس بزرگ بوده است.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به ویژگی‌هایی که برای مسلمانان در آیه آخر سوره فتح آمده است، اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های بارز مسلمانان در این آیه سخت بودن و غیرقابل نفوذ بودن در مقابل بدخواهان است. انقلاب اسلامی هم رابطه متقابل و هم‌تراز را می‌پذیرد؛ اما رابطه‌ای که در آن طرف تطمیع کند، نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه امنیت و آرامش مردم خط قرمز نیروهای مسلح است، اظهار کرد: نیروهای مسلح ایران مصداق واقعی اشداء علی الکفار و رحماء بینهم هستند.

محمدی تصریح کرد: در جریان ناآرامی‌های سال گذشته نیروهای مسلح توانستند با عملکرد انقلابی و هوشمندانه خود آرامش را به کشور برگردانند؛ این در حالی است که در برابر استکبار هیچ‌گونه مهربانی و تواضع را از خود نشان نمی‌دهند.

وی با بیان اینکه امروز استکبار جهانی و صهیونیست‌ها از رشد و انتشار اسلام و انقلاب اسلامی در سراسر جهان عصبانی هستند، عنوان کرد: در دنیای کنونی هیچ کشوری به اندازه ایران اسلامی، عقبه ندارد؛ عقبه یعنی نظامی که در دل ملت‌ها جا باز کرده و دوستدار و طرفدار دارد.

امام‌جمعه موقت یزد ادامه داد: دشمنان این عصبانیت را در اقداماتی سخیف و حقیرانه همچون آتش زدن قرآن بروز می‌دهند.

انتهای پیام

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از