حالت تاریک
سه‌شنبه, 14 آذر 1402
مدیرعامل آبفای کشور خبر داد:

پیشرفت 70 درصدی آبرسانی به 58 روستای یزد

پیشرفت 70 درصدی آبرسانی به 58 روستای یزد

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: پروژه آبرسانی به ۵٨ روستای استان نیز از شاخص ترین پروژه‌های استان است که تاکنون نزدیک به ٧٠ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

به گزارش «یزدرسا» به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان یزد، هاشم امینی در نشستی مشترک با مهران فاطمی استاندار یزد به تشریح اقدامات صورت گرفته در حوزه آب و فاضلاب یزد پرداخت و اظهار کرد: فاز اول پروژه رینگ شهری یزد با ۵٠ درصد پیشرفت، پروژه خط سبز آبرسان صنایع با بیش از ۶٠ درصد و پروژه تامین آب شرب میبد با ۴۶ درصد پیشرفت فیزیکی از پروژه‌های شاخص آبفا در استان است که برای تکمیل نیازمند ۵۶٠ میلیارد تومان اعتبار است.

مدیرعامل آبفای کشور تصریح کرد: پروژه تامین آب شرب میبد از سال گذشته آغاز شده و تاکنون نزدیک به ١١ کیلومتر خط آبرسان آن اجرا و هشت حلقه نیز تجهیز و به شبکه برق مجهز شده است. با تامین اعتبار لازم، احداث خطوط آبرسان این پروژه تکمیل و ساخت مخزن ١٠ هزار مترمکعبی آن به اتمام می‌رسد.

وی ساماندهی بافت تاریخی شهر یزد و تأمین زیرساخت سایت نهضت ملی مسکن را از دیگر پروژه‌های در دست اقدام شرکت آبفای استان یزد دانست که در حال حاضر نیازمند تامین اعتباری بالغ بر ۴٠٠ میلیون تومان از محل مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان یزد است.

امینی اضافه کرد: پروژه آبرسانی به ۵٨ روستای استان نیز از شاخص ترین پروژه‌های استان است که به همت قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در حال اجراست و تاکنون نزدیک به ٧٠ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی افزود: با تامین اعتبارات لازم و تسریع در تکمیل پروژه‌های شرکت آبفای یزد‌، می‌توانیم شاهد بهره‌برداری از این پروژه‌ها در آینده‌ای نزدیک باشیم.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در پایان برای تسریع در تامین اعتبار مورد نیاز پروژه های آبفای یزد قول مساعدت داد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از