حالت تاریک
چهارشنبه, 15 آذر 1402
سرپرست دانشگاه علوم‌پزشکی شهید صدوقی یزد خبر داد:

یزد جزو 5 استان برتر کشور در حوزه درمان

یزد جزو 5 استان برتر کشور در حوزه درمان

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: یزد جزو پنج استان برتر در همه حوزه‌های درمانی است و به‌عنوان قطب درمان کشور محسوب می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری یزدرسا به نقل از وب‌دا، سید مهدی هاشمی باجگانی با اشاره به اینکه یزد به یکی از بهترین قطب‌های درمان و خوش‌نام در زمینه پزشکی تبدیل شده است، افزود: یزد نسبت به سایر استان‌ها در حوزه درمان وضعیت بسیار مناسبی دارد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد اظهار کرد: استان یزد در شاخص نسبت تخت به جمعیت، تعداد بیمارستان‌ها، تعداد پرستار و کارکنان بیمارستانی و تجهیزات پزشکی یکی از استان‌های برتر در سطح کشور است.

هاشمی باجگانی عنوان کرد: درحال حاضر هدف‌گذاری ما از بیمارستان‌های معمولی به سمت بیمارستان‌هایی با اهداف تخصصی و فوق‌تخصصی پیشرفته مانند بیمارستان فوق تخصصی پیوند با ۷۰ درصد پیشرفت، بیمارستان سرطان تامین اجتماعی و بیمارستان پیوند کلیه است.

وی تصریح کرد: دارا بودن ۲۰ مجله علمی - پژوهشی و وجود ۲۰ مرکز دانش‌بنیان با محوریت سلامت از موفقیت‌های دانشگاه است.

وی با اشاره به ارائه طرح‌های مختلف در زمینه جوانی جمعیت گفت: قرارگاه استانی جوانی جمعیت در سطح استانداری تشکیل شده و در سازمان‌های مختلف از جمله دانشگاه، به صورت مستمر، نشست‌های قرارگاه دانشگاهی جوانی جمعیت برگزار می‌شود و امیدواریم در آینده شاهد نتایج آن در جامعه باشیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از