حالت تاریک
پنج‌شنبه, 03 خرداد 1403
مدیرکل سازمان انتقال خون استان یزد خبر داد:

یزد رتبه اول رشد اهدای خون بانوان کشور

یزد رتبه اول رشد اهدای خون بانوان کشور

مدیرکل سازمان انتقال خون استان یزد گفت: در سال جاری، اهدای خون توسط بانوان یزدی، بالاترین میزان رشد را به خود اختصاص داده است.

به گزارش «یزدرسا» به نقل از وبدای یزد، سیدمحمدرضا آقائی میبدی گفت: رتبه اول رشد اهدای خون بانوان کشور در طول ۱۱ ماهه گذشته به استان یزد اختصاص پیدا کرده است ولی برای حضور بانوان جهت اهدای خون باید بیشتر تلاش کنیم.

وی افزود: در ۱۱ ماه سال گذشته، ۵۰هزار و ۵۸۹ نفر به مراکز اهدای خون استان مراجعه کردند که از این تعداد، ۳۹ هزار و ۴۷۹ نفر موفق به اهدای خون شدند که یک‌هزار و ۱۸۴ نفر از آنان بانوان بودند.

مدیر کل سازمان انتقال خون استان اظهار داشت: در بازه زمانی فروردین تا پایان بهمن ۱۴۰۲، تعداد ۵۷ هزار و ۵۹۹ نفر به مراکز اهدای خون مراجعه کردند که از این جمع، ۴۴ هزار و ۳۶۲ نفر موفق به اهدای خون شدند و بانوان به تعداد یک هزار و ۶۴۶ نفر در این کار نجات بخش سهم داشتند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، بیشترین رشد اهدای خون بانوان در کشور مربوط به استان یزد بوده است..

وی به اقدامات اجتماعی و فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ اهدای خون مخصوصا در بین بانوان اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی پویش های نذر خوشبختی، اعطای نشان بانوی بخشنده حیات و اهدای خون خانواده در این راستا انجام شده است.

آقایی در پایان با بیان این که همواره نیازمند یاری و مشارکت مردم و خیرین هستیم، گفت: این نیاز در برخی از مناسبت‌ها مانند عید نوروز، ماه مبارک رمضان و دیگر مناسبت‌ها بیشتر می‌شود.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از