حالت تاریک
پنج‌شنبه, 03 خرداد 1403
معاون فضای مجازی دادستان یزد:

۵ میلیارد کلاهبرداری با همراه‌بانک جعلی در یزد

۵ میلیارد کلاهبرداری با همراه‌بانک جعلی در یزد

معاون فضای مجازی دادستان یزد گفت: طی هفت روز گذشته ۵ میلیارد ریال کلاهبرداری از طریق همراه‌بانک‌های جعلی در استان یزد صورت گرفته است.

به گزارش «یزدرسا» به نقل از روابط عمومی دادگستری یزد؛ محمد نعیمی‌نژاد با اشاره به نقش بالای تلفن همراه در زندگی روزمره گفت: برنامه‌های بانکی از جمله برنامه‌های کاربردی است که همیشه موردتوجه کلاه‌برداران این حوزه قرار داشته است.

وی گفت: کلاه‌برداران اینترنتی در هفت روز اخیر با استفاده از حربه به‌روزرسانی برنامه‌های بانکی بیش از ۵ میلیارد ریال از شهروندان یزدی کلاه‌برداری کرده‌اند.

نعیمی‌نژاد بر لزوم نصب برنامه‌های کاربردی از منابع رسمی تأکید کرد و اظهار داشت: برنامه‌های بانکی باید حتی‌الامکان از سایت‌های رسمی بانک‌های عامل نصب و به‌روزرسانی شود.

وی تصریح کرد: در این روش کلاه‌برداران با در اختیار قرار دادن نرم‌افزار جعلی اطلاعات کاربری شهروندان را ضبط و نسبت به خالی کردن حساب آن‌ها اقدام می‌کنند.

این مقام قضایی با اشاره به آشنایی کلاه‌برداران حرفه‌ای به الگوریتم‌های عرصه اینترنت، اظهار داشت: در این شیوه، کلاه‌برداران حرفه‌ای با ترفندهای مختلف، سایت‌های جعلی خویش را در ردیف اول جستجوی صورت گرفته قرار می‌دهند بدین‌صورت که اگر مخاطب دقت کافی نداشته باشد از سایت جعلی به‌جای سایت بانک عامل اقدام به نصب یا به‌روزرسانی نرم‌افزار بانکی خود می‌کند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از