حالت تاریک
جمعه, 10 آذر 1402
مدیرعامل شرکت‌تعاونی همیاری دهیاری شهرستان یزد خبر داد:

80 درصد ساخت‌و‌سازهای بخش مرکزی یزد تخلف است

80 درصد ساخت‌و‌سازهای بخش مرکزی یزد تخلف است

مدیرعامل شرکت‌تعاونی همیاری دهیاری شهرستان یزد گفت: حدود 80 درصد ساخت‌ و سازهای بخش مرکزی یزد غیرقانونی و با تخلف ساخته می شود

به گزارش یزد رسا، علیرضا گورابیان شب گذشته(24 مهر) در جمع اصحاب رسانه استان یزد با اشاره به اینکه حوزه فعالیت شرکت‌تعاونی همیاری دهیاری شهرستان  یزد شامل دو بخش است اظهار داشت: هدف از تأسیس این شرکت‌تعاونی تجمیع خدمات‌رسانی به روستائیان و ایجاد ضوابط قانونی بوده است تا روستائیان بتوانند به‌صورت یکپارچه از خدمات ارائه شده استفاده کنند.

 

مدیرعامل شرکت‌تعاونی همیاری دهیاری شهرستان یزد افزود: صدور پروانه ساختمانی، برخورد با ساخت‌وسازهای غیرمجاز،  صدور مجوز شعب آب و برق، صدور پروانه قطع اشجار و سایر موارد از مهم‌ترین خدماتی است که این شرکت‌تعاونی ارائه می‌دهد.

 

وی با بیان اینکه جمعیت بخش مرکزی یزد به علت ساخت‌وسازهای طرح نهضت ملی مسکن و مابقی طرح‌ها در سال‌های اخیر به‌شدت افزایش‌یافته است خاطرنشان کرد: سال 98 جمعیت بخش مرکزی یزد حدود 35هزار نفر بوده است که در حال حاضر جمعیت بخش مرکزی یزد به حدود 70 هزار نفر رسیده است و گردش مالی این شرکت تعاونی به واسطه این افزایش جمعیت و گسترش یافتن خدمات و پروژه های مختلف از4 میلیارد در سال98 به حدود 60 میلیارد در سال 1401 رسیده است.

 

گورابیان با اشاره به اینکه به‌صورت متوسط سالیانه حدود هزار و 200 پروانه ساختمانی در بخش مرکزی یزد صادر می‌شود تصریح کرد: سال گذشته ۲۰۷ پروانه ساخت‌وساز صادر و  تعداد ۸۹۷ پرونده تخلف‌سازی تشکیل و به کمیسیون ماده ۹۹ ارسال شده است و در مجموع حدود 80 درصد ساخت و سازهای این بخش به صورت غیر قانونی است.

وی ادامه داد: به علت راه اندازی گشت های اجرایی در سطح منطقه ساخت و سازهای غیر مجاز نسبت به سال های قبل کمتر شده است.

 

گورابیان به فعالیت ۸۵ نفر نیروی خدماتی و ۴۵ نفر نیروی دفتری خدمات رسانی در شرکت تعاونی همیاری دهیاری یزد اشاره و خاطرنشان کرد: روزانه حدود 44 هزار مترمکعب فضای سبز بخش یزد با 4 تانکر و روش های دیگر آبیاری می شود و همچنین برای جمع اوری زباله و رفت و روب محلات که قبلا باعث نارضایتی مردم منطقه شده بود با یک تقویم منظم و هماهنگ با شهرداری یزد این مشکل برطرف و هم اکنون در این زمینه مشکلی وجود ندارد.

 

مدیرعامل شرکت تعاونی همیاری دهیاری شهرستان یزد در ادامه خاطرنشان کرد: به عنوان اولین شرکت تعاونی دهیاری‌ها در کشور اقدام به راه‌اندازی سامانه ارائه خدمات الکترونیک به مردم راه‌اندازی شده و در همین راستا یزد به عنوان پایلوت اجرای این طرح در کل کشور انتخاب شده است و در این مدت حدود 25 هزار پرونده مربوط به روستاهی منطقه ساماندهی و نقشه روستاها نیز به صورت دقیق مشخص و ثبت شده است.

 

وی ادامه داد: تعداد بالای سگ های ولگرد یکی از چالش های روستاهای این منطقه بود که به علت در حاشیه بودن شهر در این مناطق این معظل پررنگ تر بود که از ابتدای سال تاکنون 150 سگ ولگرد جمع آوری و به کمپ نگهداری شهرداری تحویل شده است.

 

گورابیان در بخش پایانی صحبت های خود به خسارت های قابل توجه سیل به بخش مرکزی یزد اشاره و گفت: سیل سال گذشته خسارت های فراوانی به روستاهای این بخش و به صورت خاص سید میرزا وارد کرد که علت آن ساخت و سازهای غیر مجاز و تعرض به حریم رودخانه بود که برای حل این مشکل نیز چاره اندیشی هایی شده است و طرح های عمرانی در این زمینه در دست اجراست.

انتهای پیام/

80 درصد ساخت‌و‌سازهای بخش مرکزی یزد تخلف است
80 درصد ساخت‌و‌سازهای بخش مرکزی یزد تخلف است

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از