حالت تاریک
دوشنبه, 28 خرداد 1403
مدیر نمایندگی ستاد مردمی دیه استان یزد خبرداد:

آزادی ۲هزار و ۴۵۳ زندانی جرائم غیرعمد یزدی

آزادی ۲هزار و ۴۵۳ زندانی جرائم غیرعمد یزدی

مدیر نمایندگی ستاد مردمی دیه استان یزد گفت: از ابتدای تاسیس ستاد دیه استان تاکنون ۲ هزار و ۴۵۳ زندانی جرائم غیر عمد یزدی آزاد شده‌اند.

 به گزارش یزدرسا به نقل از روابط عمومی ستاد مردمی دیه استان یزد؛ سید مسعود عظیمی از آزادی تعداد ۹۳ مددجو محکوم مالی جرائم غیرعمد از ابتدای سال‌جاری تاکنون خبر داد.

 

مدیر نمایندگی ستاد مردمی دیه استان یزد با تاکید بر این موضوع که ستاد دیه تنها متولی رسمی آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در سطح کشور می‌باشد، افزود: این ستاد مردمی از سال ۱۳۶۹ به‌همت شهید والا مقام سید اسدالله لاجوردی تاسیس و نمایندگی آن نیز از سال ۱۳۸۳ به‌صورت رسمی در استان یزد آغاز به کار کرده است و تاکنون تعداد ۲ هزار و ۴۵۳ زندانی جرائم غیرعمد به‌همت این ستاد مردمی و کمک‌های خرد و کلان مردم دارالعباده از زندان‌های استان آزاد و به آغوش خانواده خود بازگشتند.

 

این مقام مسئول ادامه داد: در سال‌جاری نیز با برگزاری پویش‌های متعدد و کمک‌های نیکوکاران یزدی تعداد ۹۳ زندانی جرائم غیرعمد از زندان‌های استان آزاد شدند که رقم بدهی این زندانیان ۱۹۱ میلیارد تومان بود که با قبولی دادخواست اعسار، اخذ گذشت رضایت‌مندانه از شکات و آورده محکومین مبلغ ۱۷۳ میلیارد تومان از این مبلغ تامین شد و مابقی این مبلغ از منابع این ستاد مردمی شامل کمک‌های خیرین و نیکوکاران نوع‌دوست و تسهیلات بانک‌های عامل مبلغ ۱۸ میلیارد تومان به حساب سپرده دادگستری واریز و زمینه آزادی این ۹۳ نفر و بازگشت آنها به آغوش گرم خانواده فراهم شد.

 

وی با تشریح نوع محکومیت این مددجویان گفت: از این تعداد آزاد شده تعداد ۵۹ مددجو مربوط به محکومین مالی، تعداد ۲۹ محکوم مربوط به پرداخت مهریه، تعداد چهار محکوم مربوط به پرداخت نفقه و تعداد یک محکوم نیز مربوط به دیه حوادث کارگاهی بودند.

 

مدیر نمایندگی ستاد مردمی دیه استان یزد ضمن تقدیر از تلاش‌های بی‌وقفه کارکنان و اعضاء کمیته صلح و سازش این ستاد مردمی گفت: از این تعداد آزادی تعداد ۲۰ مددجو با انجام مشاوره و اصلاح ذات‌البین توسط مددکاران این ستاد و بدون پرداخت هیچ‌گونه مبلغی و تعداد ۷۳ مددجو با پرداخت از منابع، شامل کمک‌های خیرین و نیکوکاران نوع‌دوست و تسهیلات بانک‌های عامل از زندان آزاد شدند که از این تعداد ۱۱ مددجو زن و ۸۲ مددجو نیز مرد بودند .

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از