حالت تاریک
چهارشنبه, 09 خرداد 1403
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان یزد مطرح کرد:

برنامه‌های هفته زمین پاک در استان یزد

برنامه‌های هفته زمین پاک در استان یزد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان یزد با اعلام شعار هفته زمین پاک با عنوان «مشارکت مردم، ایران در برابر پلاستیک، نجات زمین»، به تشریح برنامه‌ها و تولیدات رسانه‌ای در این هفته پرداخت.

سیدرضا نورانیان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری «یزدرسا»، با اعلام شعار هفته زمین پاک با عنوان «مشارکت مردم، ایران در برابر پلاستیک، نجات زمین»، با تشریح برنامه‌ها و تولیدات رسانه‌ای در این هفته گفت: در اولین روز هفته مسئولان شهرستان تفت، اصحاب رسانه، هنرمندان استان و تشکل‌های زیست محیطی در یک گردهمایی در محل پاسگاه محیط‌بانی بر مشارکت و عزم جدی خود در نجات زمین از پلاستیک تأکید کردند.

وی ادامه داد: در اولین روز این هفته مانور خودروهای برقی با عنوان خودروهای سبز دوست‌دار محیط زیست از محل اداره کل تا پناهگاه حیات وحش شیرکوه با همت شرکت خودرویی حامی محیط زیست اجرا و با همت دوست‌داران محیط زیست نسبت به پاک‌سازی مسیر اقدام کردند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان یزد ضمن تقدیر از دستگاه‌های اجرایی استان که در این هفته برنامه‌ها و اقداماتی را پیش بینی کرده‌اند، افزود: در این هفته با همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و سازمان مدیریت پسماند برنامه‌ها و ایده‌های نو تدارک دیده شده از جمله برگزاری پویش «شهر قشنگم روزی یک زباله از تو کم می‌کنم»، تولید و انتشار کلیپ‌ها و پوسترهایی با موضوع «زمین پاک» در فضای مجازی  و  تهیه و نصب بنرهایی با همین موضوع در سطح شهر و برپایی ایستگاه نقاشی، مسابقه و تئاتر با موضوع موضوع «زمین پاک و کاهش تولید زباله» در پارک ملل از مهم‌ترین این برنامه‌ها به شمار می‌روند.

وی ادامه داد: به مناسبت همزمانی این هفته با هفته سلامت دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی و مرکز بهداشت استان برنامه پاک‌سازی مسیر ورودی یزد از میدان شهید سپهبد سلیمانی تا صدا و سیما با حضور دوست‌داران محیط زیست و اجرای پویش مسیر سبز ایران پاک را برنامه‌ریزی کرده‌اند.

نورانیان اضافه کرد: در کلیه شهرستان‌ها برنامه‌های بزرگداشت این هفته با محوریت موضوع آموزش محیط زیست در بین آحاد جامعه با همکاری شهرداری‌ها و فرمانداری‌ها، آموزش و پرورش، خانه‌های محیط زیست و سایر ادارات اجرا خواهد شد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از