حالت تاریک
سه‌شنبه, 15 اسفند 1402
یادداشت؛

بسیج را دوست دارم چون بوی بهشت می‌دهد

بسیج را دوست دارم چون بوی بهشت می‌دهد

حقیقتاً بسیج بوی بهشت می‌دهد، هر کس از بسیج جدا شود، از بهشت فاصله گرفته است و به دوزخ نزدیک شده است.

به گزارش «یزدرسا»، محمدعلی خسروی*؛ «از خدا می‌خواهم که با بسیجیانم محشور گرداند» (امام خمینی (ره)، دوم آذر 67). همه دنیا، امام خمینی (ره) را می‌شناسند او کسی است که همه ابر قدرت‌های آن روز را تحقیر کرد، او اصلا اهل تعارف و تملق نبود، قاطع، صادق، خالص و صریح بود. او در پیام (آذر 67)، بیشترین تعریف و تمجیدها را نثار بسیجیان کرده است.

در این پیام آمده است: «بسيج شجره طيبه و درخت تناور و پرثمری است كه شكوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوات يقين حديث عشق مي‌دهد. بسيج مدرسه عشق و مكتب شاهدان و شهيدان گمنامی است كه پيروانش بر گلدسته‌های رفيع آن اذان شهادت و رشادت سر داده‌اند.

بسيج ميقات پابرهنگان و معراج انديشه پاک اسلامی است كه تربيت‌يافتگان آن نام و نشان در گمنامی و بی‌نشانی گرفته‌اند. بسيج لشكر مخلص خداست كه دفتر تشكل آن را همه مجاهدان از اولين تا آخرين امضا نموده‌اند.

من همواره به خلوص و صفای بسيجيان غبطه می‌خورم و از خدا می‌خواهم تا با بسيجيانم محشور گرداند چرا كه در اين دنيا افتخارم اين است كه خود بسيجی‌ام. من مجددا به همه ملت بزرگوار ايران و مسئولين عرض می‌كنم چه در جنگ و چه در صلح بزرگترين ساده‌انديشی اين است كه تصور كنيم جهانخواران خصوصا آمريكا و شوروی از ما و اسلام عزيز دست برداشته‌اند. لحظه‌ای نبايد از كيد دشمنان غافل بمانيم. در نهاد و سرشت آمريكا و شوروی كينه و دشمنی با اسلام ناب محمدی -صلي الله عليه و آله و سلم- موج می‌زند.»

 فرمایشات امام امت، شعر و یا عبارت ادبی نیست؛ یک حقیقت است. اما بسیج امروز هم با بسیج دیروز، تفاوتی نکرده است. به تعبیر فرمایش امروز رهبر عظیم‌الشأن، بسیج امروز هم همین است. حقیقتاً بسیج بوی بهشت می‌دهد، هر کس از بسیج جدا شود، از بهشت فاصله گرفته است و به دوزخ نزدیک شده است. آری‌؛ بسیج، همان کانون تربیتی است که دیروز امثال شهید سلیمانی، باکری، چمران و... را تربیت کرد و امروز‌؛ امثال شهید حججی، احمدی روشن، آرمان علی‌وردی و روح‌الله عجمیان را تحویل جامعه ایران اسلامی دارد. این شجره طیبه، امروز ریشه‌هایش مستحکم‌تر، شاخه‌هایش برافراشته‌تر و میوه‌هایش رسیده‌تر، متنوع‌تر و شیرین‌تر شده است. بسیج، قطعه‌ای از بهشت است که هر کس از کنار آن می‌گذرد، بوی آن را استشمام می‌کند. هر مجموعه‌ای که اهل بهشت در آن ساکن باشند، قطعه‌ای از بهشت است. دو دلیل روشن بر این ادعا وجود دارد؛ اول اینکه؛ کارهای بسیج مانند: جهاد دائم اکبر و اصغر، کمک‌رسانی به مردم در وقت‌های نیاز مانند سیل، زلزله، کرونا و...، از اعمال صالحه بهشتیان است و دوم اینکه؛ خروجی بسیج، تربیت صالحانی مانند: شهید سلیمانی و سایر شهدای این ایام و سال است که همه از بهشتیان هستند.

*محمدعلی خسروی_استاد حوزه علمیه یزد

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از