حالت تاریک
شنبه, 12 اسفند 1402
مدیرکل دفتر امور زنان استانداری یزد خبر داد:

تغییر شرط واگذاری زمین به خانواده‌های ۳ فرزندی

تغییر شرط واگذاری زمین به خانواده‌های ۳ فرزندی

دبیر قرارگاه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت استان یزد گفت: خانواده‌هایی که فرزند سوم به بعد آنها از تاریخ ۲۴ مهرماه ۱۴۰۰ به بعد متولد شده باشند، مشمول دریافت زمین در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت می‌شوند.

مهدیه‌السادات حسینی‌مطلق در گفتگو با یزدرسا، با اشاره به تغییر شرط سن تولد در واگذاری زمین به خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر، گفت: در آیین‌نامه جدید ماده ۴ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، به خانواده‌هایی که فرزند سوم به بعدشان ۲۴ مهر ماه ۱۴۰۰ (تاریخ تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت) به بعد متولد شده باشند، زمین تعلق می‌گیرد.

مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده استانداری یزد، افزود: پیش از این شرط واگذاری زمین ۲۴ آبان ۱۴۰۰ (تاریخ ابلاغ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت) بود، که در آیین نامه‌ای جدید به ۲۴ مهر ماه ۱۴۰۰ تغییر کرد و مشمولان می‌توانند با مراجعه به سایت نهضت ملی مسکن، قسمت قانون جوانی جمعیت، نسبت به ثبت نام اقدام کنند. 

 وی ادامه داد: تاکنون با اهدای بیش از ۳ هزار قطعه زمین ۲۰۰ متری به خانواده‌های مثبت سه فرزند و چهار فرزند زیر ۲۰ سال در دو دوره، استان یزد در رتبه اول واگذاری زمین به متقاضیان طرح جوانی جمعیت قرار گرفته است و به زودی دور سوم واگذاری ‌ها به مشمولان این قانون که نسبت به ثبت نام و تکمیل مدارک خود اقدام کرده‌اند، انجام می‌شود. 

گفتنی است؛ طبق ماده ۴ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، دولت مکلف است یک قطعه زمین حداکثر ۲۰۰ متر مربع برای ساکنان در روستاها یا شهرهای کمتر از ۵۰۰ هزار نفر پس از تولد فرزند سوم پس از تاریخ تصویب این قانون و خانواده‌های دارای چهار فرزند زیر ۲۰ سال، اعطا کند. 

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از