حالت تاریک
سه‌شنبه, 15 اسفند 1402
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان یزد مطرح کرد:

تولید بیش از ۱۵۰ میلیون نشاء در یزد

تولید بیش از ۱۵۰ میلیون نشاء در یزد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان یزد گفت:بیش از ۱۵۰ میلیون نشاء در سال برای عرضه محصولات کشاورزی به بازار در شهرستان یزد تولید می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری «یزدرسا» به نقل از روابط‌عمومی جهاد کشاورزی شهرستان یزد، محمدرضا غفاریان گفت: بیش از ۱۵۰ میلیون نشاء در سال برای عرضه محصولات کشاورزی به بازار در شهرستان یزد تولید می‌شود. 

وی با اشاره به اینکه تولید نشاء یک فرایند تخصصی بوده و نیازمند به امکانات خاصی دارد ابراز داشت: تولید نشاء صنعتی، شغلی پر درآمد و اشتغال‌زا است و به دلیل کاهش هزینه‌های جاری تولید، عرضه زودتر محصول به بازار، افزایش راندمان آبیاری و کوددهی، کاهش هزینه‌های تولید، صرفه‌جویی در زمان، یکنواختی و تراکم مناسب بوته در واحد سطح  مزرعه، نیاز به خرید نشاء هرساله در حال افزایش است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان یزد در ادامه افزود: در شهرستان یزد نزدیک به ۲۰ واحد، سالانه اقدام به تولید ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون عدد نشاء می‌نمایند که تولیدات این واحدها علاوه بر تأمین نیاز داخلی استان، به سایر استان‌های هم‌جوار هم صادر می‌شود که عمده نشاءهای تولیدی شامل خیار، گوجه‌فرنگی، بادمجان، فلفل، انواع ملون‌ها و سایر موارد موردنیاز متقاضیان است.

انتهای خبر/

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از