حالت تاریک
دوشنبه, 28 خرداد 1403
امام جمعه یزد عنوان کرد:

تکیه به توانایی‌های استان برای حل مسائل ضروری

تکیه به توانایی‌های استان برای حل مسائل ضروری

امام جمعه یزد گفت: در انجام امور نباید منتظر حمایت دیگران بود، بلکه باید با تکیه بر توانایی‌های خود و منابع استان نسبت به حل مسائل مختلف اقدام کرد.

به گزارش پایگاه خبری یزدرسا، آیت‌الله محمدرضا ناصری در دیدار با فرماندار شهرستان یزد و معاونان وی با اشاره به اهمیت فرمانداری‌های مرکز استان اظهار کرد: فرمانداری‌هایی که در مرکز استان واقع هستند اگر به درستی عمل نکنند گمان می‌رود که زیر چتر استانداری گم شده‌اند، بنابراین باید این فرمانداری‌ها فعالیت‌های بیشتر، مهم‌تر و اثرگذارتری داشته باشند تا این سوءضن پیش نیاید و زمام امور شهرستان از دست نرود.


وی افزود: فرمانداری‌ها و بخش‌داری‌ها باید برای جایگاه خود اهمیت و ارزش قائل شوند و بدانند که مسئولیت‌های شهری به صورت کلان برعهده آنان است.


امام جمعه یزد با بیان اینکه باید تمام زوایای شهر و مشکلات آن زیر ذره‌بین فرمانداری باشد، عنوان کرد: باید در تمام امور شهری فرمانداری با چشم تیزبین نگاه و عمل کند تا مسئله‌ای از زیر نگاه آن‌ها مغفول نماند.


وی افزود: باید سبک شهری یزد به سمت و سوی اصالت خود بازگردد، زیرا این شهر و مسائل عمرانی و فرهنگی مرتبط با آن براساس شرایط جغرافیایی این استان و فرهنگ مردم ساخته شده است و فرمانداری باید به‌گونه‌ای به این اصالت توجه ویژه داشته باشد.


ناصری با بیان اینکه لازمه مدیریت درست استفاده از قدرت تفکر است، گفت: باید در فرمانداری و سایر ادارات دولتی استان یک مجموعه و گروه فکری متشکل از نخبگان و افراد صاحب تفکر تشکیل شود تا با استفاده از این گروه مسائل و مشکلات مهم شهر حل شود.


امام جمعه یزد با اشاره به شعار هفته دولت تصریح کرد: باید برای رضای خدا کار کرد و در این مسیر به مردم کمک کرد تا مسائل و مشکلات آنها نیز حل شود.


وی افزود: در مسیر درست و انجام کارهای خوب مدیران و مسئولان استانی باید از یکدیگر پیشی بگیرند.


ناصری با اشاره به اهمیت دو پایگاه مسجد و مدارس در اشاعه فرهنگ ایرانی_اسلامی افزود: باید تفکر در میان مدیران استان، مردم و دانش‌آموزان تقویت شود و این مهم با تقویت پایگاه مدرسه و مسجد در سطح جامعه امکان‌پذیر است.


وی تصریح کرد: بهره‌گیری از مساجد و آباد کردن آنها در زمینه امور اجتماعی و فرهنگی باعث رشد مردم در جامعه می‌شود.


امام جمعه یزد با بیان اینکه خداوند نعمت‌های بسیاری در کشور به ما عطا کرده است، گفت: خداوند منابع و ذخایر ارزشمند بیشماری را در دسترس ما قرار داده است و بنابر سخن امام حسین(ع) باید قدر این منابع را بدانیم و به درستی از آنها بهره ببریم.


وی افزود: در زمینه انجام امور شهرستان نباید تعلل کرد، بلکه باید با تمام قوا و به سرعت به این امور رسیدگی کرد تا موانع بیشتری در مسیر پیش نیاید.


ناصری ادامه داد: در انجام امور نباید منتظر حمایت دیگران بود، بلکه باید با تکیه بر توانایی‌های خود و منابع استان نسبت به حل مسائل مختلف اقدام کرد.
انتهای پیام/م

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از