حالت تاریک
سه‌شنبه, 15 اسفند 1402
رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار یزد خبر داد:

ثبات قیمت میوه در بازار شب یلدای یزد

ثبات قیمت میوه در بازار شب یلدای یزد

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار یزد از ثبات قیمت میوه و نبود مشکل در زمینه عرضه آن در شب یلدا خبر داد.

حسین مشرف در گفتگو با پایگاه خبری «یزدرسا» با اشاره به قرار گرفتن در آستانه شب یلدا اظهار کرد: با توجه به استقبال هرساله مردم از شب یلدا تلاش شد تا در راستای عرضه میوه در این شب به‌گونه‌ای عمل کنیم که کمبود میوه نداشته باشیم و خوشبختانه نه تنها کمبود میوه نداریم بلکه فراوانی نیز وجود دارد و شاهد ثبات در عرضه و قیمت میوه در شب یلدا خواهیم بود.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار یزد ادامه داد: تامین میوه‌هایی مانند انار و هندوانه هم از استان یزد و هم از سایر استان‌ها مانند فارس و خوزستان انجام شده و مسئله‌ای در زمینه عرضه میوه در شب یلدا وجود ندارد.

وی با اشاره به ثبات قیمت میوه در یزد تصریح کرد: برنامه‌های لازم برای ثبات قیمت میوه در یزد انجام شده و افزایش قیمتی نخواهیم داشت مگر در صورت بروز شرایط سخت و حساس مانند سرمازدگی، صادرات و ...؛ بنابراین در حال حاضر افزایش قیمتی در عرضه میوه‌ها نخواهیم داشت.

مشرف ادامه داد: به عنوان مثال اگر بخواهیم به بیان قیمت برخی از میوه‌ها بپردازیم می‌توانیم به هندوانه و انار اشاره کنیم؛ در حال حاضر دو نوع هندوانه در بازار میوه وجود دارد که هندوانه‌ی چین آخر موسوم به هندوانه دزفول در میادین با قیمت کیلویی ۱۰ هزار تومان و هندوانه تازه موسوم به میناب در میادین به قیمت کیلویی ۱۶ هزار تومان و در مغازه با نرخ ۱۸ هزار تومان عرضه می‌شود اما مردم توجه داشته باشند که هندوانه کیفیت ضعیف با نرخ کیلویی ۶ هزار تومان عرضه می‌شود.

وی افزود: قیمت انار یزد از کیلویی ۴ هزار تومان تا ۱۲ هزار تومان و انار شیراز از ۱۵ هزار تومان تا ۳۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار یزد با اشاره به نرخ سایر میوه‌های پاییزی گفت: قیمت نارنگی ممتاز در میادین میوه و تره‌بار کیلویی ۲۷ هزار تومان است و نارنگی درجه ۲ نیز کیلویی ۱۵ هزار تومان نرخ‌گذاری در میادین شده است.

وی بیان کرد: پرتقال ناول از ۳۰ هزار تومان تا ۴۰ هزار تومان، پرتقال واشنگتن از ۲۰ هزار تومان تا ۳۰ هزار تومان، پرتقال معمولی از ۱۰ هزار تومان تا ۱۳ هزار تومان و پرتقال تامسون نیز از ۱۰ هزار تومان تا ۱۵ هزار تومان در میادین میوه و تره‌بار عرضه می‌شود.

مشرف در پایان عنوان کرد: تنها میوه است که افزایش قیمت آنچنانی نسبت به سال گذشته نداشت و حتی در برخی از اقلام مانند سیب‌زمینی نیز کاهش قیمت نسبت به سال گذشته را شاهد بودیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از