حالت تاریک
جمعه, 29 تیر 1403
مدیر روابط‌عمومی هلال‌احمر استان یزد خبر داد:

جسد کوهنورد یزدی مفقودشده پیدا شد

جسد کوهنورد یزدی مفقودشده پیدا شد

مدیر روابط عمومی هلال احمر استان یزد با بیان علت فوت کوهنورد یزدی گفت: هم اکنون جسد کوهنورد یزدی مفقود شده در دیواره بالای سر دره یخچالی برفخانه طزرجان توسط تیم‌های امدادی و کوهنوردان کشف شد.

مهدی اقبالی در گفتگو با یزدرسا اظهار کرد: جسد کوهنورد یزدی مفقودشده در منطقه برفخانه طزرجان در دیواره بالای سر دره یخچالی برفخانه طزرجان توسط تیم‌های امدادی و کوهنوردان کشف شد.

 

مدیر روابط عمومی هلال احمر استان یزد با بیان اینکه این کوهنورد از روز جمعه(۱۴ مهر) در این منطقه مفقود شده بود و تلاش‌های چهار روز اخیر گروه‌های امدادی برای یافتن وی به نتیجه نرسیده بود، تصریح کرد: هم‌زمان با اعلام خبر مفقودی مهدی دهقانی کوهنورد ۳۶ ساله یزدی از روز جمعه تیم‌های مختلف هلال‌احمر استان برای عملیات جستجو اعزام شدند.

 

اقبالی ادامه داد: ارگان‌ها و نهادهای مختلف از جمله ورزش و جوانان، بسیج و سپاه، اورژانس و همچنین گروه‌های مختلف کوهنوردی برای یافتن این کوهنورد یزدی تلاش کردند.

 

وی گفت: یک تیم کوهنوردی زمینی با حضور در دره یخچالی جسد کوهنورد یزدی را پیدا می‌کنند و بنابر مشاهدات این تیم، علت فوت سقوط از ارتفاع، ضربه به سر و خونریزی بوده است.

 

مدیر روابط عمومی هلال احمر استان یزد افزود: دلیل پیدا نشدن جسد در اقدامات اولیه این بود که این کوهنورد یزدی در یک نقطه کور پناه گرفته و همین امر باعث شد تا در جستجوی اولیه نتوانیم این فرد را پیدا کنیم.

 

وی ادامه داد: زمان فوت این کوهنورد یزدی مشخص نیست و جسد برای انجام سایر مراحل قانونی به یزد انتقال داده می‌شود.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از