حالت تاریک
دوشنبه, 28 خرداد 1403
دبیر علمی جشنواره بین‌المللی شعر فجر مطرح کرد:

عدم وجود بخش غزه در جشنواره شعر فجر

عدم وجود بخش غزه در جشنواره شعر فجر

دبیر علمی هجدهمین جشنواره بین المللی شعر فجر گفت: به دلیل اینکه در یک ماه گذشته شب شعر ویژه ای به نام غزه در تالار وحدت و در بعد بین المللی برگزار کردیم، در جشنواره شعر فجر دیگر بخشی به نام غزه نداریم.

به گزارش پایگاه خبری «یزدرسا» علیرضا قزوه در خصوص عدم وجود بخش ویژه‌ای به نام «غزه» در جشنواره شعر فجر امسال، گفت: ما درست یک ماه پیش با همکاری وزارت ارشاد، حوزه هنری، سازمان فرهنگ و ارتباطات، صداوسیما و شهرداری تهران یک ویژه‌برنامه‌ای با محوریت شب‌شعر برای «غزه» آن هم در بعد بین‌المللی در تالار وحدت برگزار کردیم و به همین خاطر دیگر نیازی ندیدیم تا دوباره این بخش در این جشنواره تکرار شود.

وی در حاشیه نشست خبری این جشنواره و در پاسخ به سؤال خبرنگاری در خصوص ارزیابی دبیر جشنواره از وضعیت کیفی اشعار امسال گفت: وضعیت شعر ما حداقل در یک دهه گذشته بسیار والا و چشمگیر بوده است؛ اما راضی‌کننده نه! بسیاری از مدیران و سیاست‌گذاران حوزه شعر در این سال‌ها در برخی موارد کوتاهی کرده‌اند که شاید حتی عمدی باشد!

دبیر علمی هجدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر افزود: وضعیت فعلی ادبیات ما به لحاظ توان ادبی بسیار بالاست و این را می‌شود از جشنواره‌های مختلف احصا کرد. اما سهم آنها به لحاظ معرفی این افراد و شعرا در سطح جامعه بسیار ضعیف است. ما از در آشتی، این جشنواره‌ها را برگزار می‌کنیم و با هر دیدگاهی به شاعران احترام می‌گذاریم و با آغوش باز از آنها برای حضور در جشنواره دعوت کرده‌ایم؛ اما وضعیت برایمان خیلی راضی‌کننده نیست.

منبع:راه دانا

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از