حالت تاریک
شنبه, 25 فروردین 1403
رئیس شورای اسلامی شهر یزد عنوان کرد:

لزوم تقویت مثلث گردشگری در یزد

لزوم تقویت مثلث گردشگری در یزد

رئیس شورای اسلامی شهر یزد گفت: اکنون مثلث گردشگری یزد، شیراز و اثفهان باید تقویت شود، چراکه تقویت و گسترش گردشگری آن برای هرسه شهر و به طور کلی برای کشور رونق و پیشرفت می آفریند.

به گزارش پایگاه خبری یزدرسا به نقل از روابط عمومی شورای شهر یزد، عزیزالله سیفی در جلسه امروز شورا گفت: پنجم مهر ماه، روز جهانی جهانگردی و گردشگری بهانه‌ای است تا اهمیت و تأثیر سفر و گردشگری در راستای پیشرفت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی هر کشور، به همگان یادآور شود.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد افزود: سازمان جهانی گردشگری هر ساله در این مناسبت شعاری را برمی‌گزیند و امسال شعار گردشگری و سرمایه سبز را سرلوحه این مناسبت قرار داده است. توجه به سرمایه گذاری سبز و گردشگری در شهر جهانی یزد موجب پیشرفت شهر و شهروندان خواهد شد، بنابراین باید ارگان‌های مربوطه از جمله شهرداری برای جذب بیشتر گردشگر، آبادانی هرچه بیشتر شهر و همچنین حفظ بافت تاریخی یزد که خود موجب جذب گردشگر می‌شود راهکارهای مناسبی را اجرا نماید.

وی بیان کرد: گردشگری سبز در واقع خدمات گردشگری پایدار، سازگار با محیط زیست و مسئولیت اجتماعی را ارائه می‌دهد که باید با سرمایه‌گذاری از آن استفاده بهینه کرد.

سیفی ادامه داد: شیراز، یزد و اصفهان به عنوان مثلث طلایی گردشگری ایران نامیده می‌شود که این تفاهم‌نامه در راستای بسط، گسترش و تقویت حوزه‌های مرتبط با گردشگری بین شهرهای اصفهان، یزد و شیراز با نگاهی ویژه به وجه مشترک گردشگری فرهنگی تاریخی به امضاء رسیده است که هدف رونق گردشگری و همچنین اعتلای فرهنگ و هویت این سرزمین را پیگیری می‌کند.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد تصریح کرد: اکنون این مثلث باید تقویت شود چراکه تقویت و گسترش گردشگری آن برای هرسه شهر و به طور کلی برای کشور رونق و پیشرفت می آفریند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از