حالت تاریک
پنج‌شنبه, 03 خرداد 1403
مدیرکل صداوسیمای مرکز یزد خبر داد:

پخش ۲۸ مناظره انتخاباتی از کانال‌های یزد

پخش ۲۸ مناظره انتخاباتی از کانال‌های یزد

مدیرکل صداوسیمای مرکز یزد از برگزاری ۲۸ مناظره در میان کاندیداهای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از ۴ حوزه انتخابیه استان یزد خبر داد و گفت: ۵۰ کاندیدا در این برنامه‌ها شرکت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری «یزد رسا»، احسان کریمی ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه استان یزد حاضر و با تشریح فعالیت‌های صداوسیمای مرکز یزد در زمینه برگزاری پرشور دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و همچنین ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: ۵۱ کاندید دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تا این لحظه فیلم‌های تبلیغاتی خود را در قواره مشخص شده برای صداوسیمای مرکز یزد ارسال کرده‌اند و مورد تأیید قرار گرفته است.

وی ادامه داد: تعدادی از کاندیداها نیز فیلم‌های آنها برای اصلاح و ویرایش مجدد بازگردانده شده که در صورت اصلاح در برنامه زمانی پخش قرار می‌گیرد.

مدیرکل صداوسیمای مرکز با اشاره به اینکه از حوزه انتخابیه یزد ۱۴ نفر، از حوزه انتخابیه اردکان ۸ نفر، از حوزه انتخابیه تفت ۱۴ نفر و از حوزه انتخابیه مهریز ۱۵ نفر تاکنون فیلم‌های خود را ارسال کرده‌اند تصریح کرد: مدت‌زمان فیلم‌های کاندیداها ۲۰ دقیقه است که در این مدت ضمن معرفی خود به سؤالات الزامی و سؤالات اختیاری پاسخ داده و در قسمت پایانی این بسته نامزد انتخاباتی، مردم را به مشارکت در انتخابات دعوت و حامیان خود را معرفی می‌کند.

کریمی با تأکید بر اینکه در این دور از انتخابات و برای اولین‌بار برای تحقق شعار هویت محوری و عدالت‌گستری رسانه ملی در یک اقدام جهادی بیش از ۲۰۰ کانال استانی در سراسر کشور برای انتخابات ایجاد که در استان یزد نیز برای هرکدام از ۴ حوزه انتخابیه یک کانال در نظر گرفته شد که در این شبکه‌ها و در ایام تبلیغات اخبار و فیلم‌های کاندیداها پخش می‌شود گفت: یکی دیگر از برنامه‌های تدارک دیده برای پخش از کانال‌های استانی در زمان انتخابات پخش مناظرات کاندیداها است که در این زمینه نیز در هر حوزه‌ انتخابیه ۷ مناظره با حضور ۵۰ نامزد انتخاباتی، ضبط و در مجموع ۲۸ مناظره انتخاباتی تهیه شد.

وی زمان هرکدام از این مناظرات را از ۱۲۰ تا ۲۳۴ دقیقه ذکر و افزود: در این مناظره‌های انتخاباتی، سؤالاتی در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین سؤالاتی در زمینه مباحث روز مجلس و همچنین زیست‌بوم استان طرح شده است تا نامزد‌های انتخاباتی، دیدگاه‌ها و نظرات خود را بیان کنند.

 

کریمی ادامه داد: پخش مناظره‌های انتخاباتی در کانال‌های انتخاباتی آغاز شده و این مناظره‌ها در ۳ نوبت از شبانه‌روز در کنداکتور پخش برنامه‌ها قرار گرفته است.

مدیرکل صداوسیمای مرکز یزد در مورد تفکیک کاندیداهایی که از هر حوزه انتخابیه در مناظرات شرکت کرده‌اند نیز گفت: در حوزه انتخابیه یزد ۱۵ داوطلب، حوزه انتخابیه مهریز ۱۶ داوطلب، در حوزه انتخابیه تفت ۱۱ داوطلب و در حوزه انتخابیه اردکان نیز در شلوغ‌ترین روز مناظره این حوزه انتخابیه ۶ داوطلب حضور داشته‌اند که در مدت ۹ روز این مناظرات و به‌صورت کاملاً عادلانه و در قالب ۲۸ مناظره ضبط شد.

کریمی با تأکید بر اینکه حتی در زمینه دسترسی مردم شهرستان‌های مختلف استان، احتمال عدم دسترسی به برنامه‌های کاندیداها  از طریق کانال‌های ایجاد شده در نظر گرفته شده است، گفت: تصریح کرد: بیش از ۹۰ درصد استان زیرپوشش پخش این کانال‌ها قرار دارد و برای افزایش پوشش برخی شهرستان‌ها مانند ابرکوه از ظرفیت شبکه استان فارس استفاده شد و کمترین میزان پوشش در شهرستان‌های خاتم و مروست است که برای افزایش بهره‌گیری مخاطبان در این شهرستان‌ها تصمیم بر این گرفته شده که از ظرفیت شبکه استانی برای پخش مناظره‌ها و فیلم‌های تبلیغاتی استفاده شود.

وی افزود: بر اساس قرعه‌کشی انجام شده شنبه ۵ اسفندماه، مناظره انتخاباتی حوزه تفت، یکشنبه ۶ اسفندماه مناظره انتخاباتی حوزه اردکان، دوشنبه و سه‌شنبه ۷ و ۸ اسفندماه مناظره‌های انتخاباتی حوزه انتخابیه یزد،  و چهارشنبه ۹ اسفندماه، مناظره انتخاباتی حوزه انتخابیه مهریز پخش می‌شود و زمان پخش آن نیز از ساعت ۱۵ عصر در نظر گرفته شده است.

کریمی با تأکید بر اینکه صداوسیما برنامه‌هایی برای فضای مجازی و استفاده از برنامه تلوبیون که یکی از پربازدیدترین برنامه‌های تلویزیونی است در نظر گرفته است تصریح کرد:  در برنامه تلوبیون امکان بارگذاری ۱۰ ساعت از فیلم‌های تبلیغاتی نامزد‌ها فراهم شده است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از