حالت تاریک
چهارشنبه, 15 آذر 1402
انتظار بی‌جای باشگاه‌داران؛

پلمب باشگاه‌های ورزشی غیرمجاز در یزد

پلمب باشگاه‌های ورزشی غیرمجاز در یزد

در حالی روند پلمب باشگاه‌های ورزشی بدون مجوز در یزد آغاز شده که برخی از این باشگاه‌ها در اعتراض‌هایی توقع دارند باشگاه آنها همچنان بدون داشتن مجوز به فعالیت خود ادامه دهند.

به گزارش یزدرسا، مطابق قانون تمامی باشگاه‌های ورزشی که قصد فعالیت دارند باید پیش از شروع به‌کار اقدام به اخذ مجوز کرده و در حوزه کاری خود شناسنامه رسمی داشته باشند.

این در حالی است که شهرستان یزد در سال‌های اخیر با پدیده‌ای عجیب مواجه شده و آن باشگاه‌هایی است که بدون هیچ‌گونه مجوزی فعالیت کرده و هیچ کسی هم در سال‌های قبل نسبت به برخورد با این باشگاه‌های غیرمجاز  عزم جدی نداشته است.

یکی از دلایل بسیار مهمی که ضرورت برخورد با پدیده باشگاه‌های بدون مجوز را به خوبی نشان می‌دهد، مشکلاتی است که در رابطه با بیمه برای ورزشکاران به وجود می‌آید و در صورتی که حادثه‌ای برای ورزشکاران به وجود آید در حوزه بیمه و تعهدات آن با مشکل جدی مواجه می‌شوند.

مشکلات باشگاه‌های بدون مجوز به این موضوع ختم نمی‌شود و مسائل مختلف دیگری از جمله مباحث اخلاقی و اجتماعی هم می‌تواند به دنبال فعالیت غیرمجاز باشگاه‌های ورزشی به وجود آید.

البته یکی از موضوعات بسیار مهمی که در ارتباط با فعالیت باشگاه‌های غیرمجاز ورزشی وجود دارد این است که ممکن است برخی از باشگاه ها با سابقه فعالیت بسیار اقدام به تمدید مجوز خود نکرده باشند، اما در سایه فعالیت این باشگاه‌ها، افرادی هم هستند که اقدام به فعالیت بدون مجوز کرده و در صورت وجود مشکل هم سعی بر طفره رفتن از پاسخگویی می‌کنند.

در این زمینه اما از چند روز قبل و پس از چندین سال تقاضا برای  اعمال قانون باشگاه‌های غیرمجاز، اداره ورزش و جوانان شهرستان یزد اقدام به اعمال قانون برخی از واحدهای ورزشی بدون مجوز کرده است.

مهدی دهقان بنادکی، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان یزد در این رابطه با اشاره به اینکه باشگاه‌ها باید در زمان فعالیت خود مجوز رسمی از این اداره داشته باشند، اظهار داشت: فعالیت بدون مجوز باشگاه‌ها غیرقانونی است و هیچ باشگاهی نباید بدون مجوز فعالیت داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در سال‌های گذشته علی‌رغم اینکه قانون به صراحت لزوم اخذ مجوز برای فعالیت‌ باشگاه‌های ورزشی را بیان کرده، تعداد قابل توجهی از باشگاه‌های ورزشی یزد در حال فعالیت بدون مجوز هستند.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان یزد تصریح کرد: در این زمینه تیم ویژه بازرسی ورزش و جوانان شهرستان یزد شروع به فعالیت کرده تا ضمن اینکه به فعالیت تمامی باشگاه‌ها نظارت دقیق‌تری داشته باشند، برخورد با باشگاه‌های غیرمجاز را انجام دهند.

دهقان بنادکی با تاکید بر اینکه تمامی باشگاه‌های بدون مجوز یزد ملزم به مراجعه برای کسب مجوز در سامانه مربوطه هستند گفت: برخورد با باشگاه‌هایی که از مربیان فاقد کارت و یا دارای تخلفات دیگر استفاده کنند هم در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه پیش از این بارها تاکید صورت گرفته بود که باشگاه‌ها نسبت به اخذ و یا تمدید مجوز خود اقدام کنند گفت: مجوزدار بودن باشگاه‌ها یکی از درخواست‌هایی است که عموم ورزشکاران و خانواده‌ آنها داشتند و ورزش و جوانان نسبت به آن تاکید و جدیت دارد.

شروع این اقدام از سوی اداره ورزش و جوانان شهرستان یزد گام موثری در کاهش آسیب‌ها و مشکلاتی است که در باشگاه‌های غیرمجاز ممکن است رخ دهد، اما نگرانی آنجاست که بعضی  فشارها و رانت برخی از باشگاه‌ها مانع تحقق کامل آن شود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از