حالت تاریک
پنج‌شنبه, 16 آذر 1402
مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای یزد:

یزد استان پیشرو در استقرار بازار آب است

یزد استان پیشرو در استقرار بازار آب است

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای یزد گفت: استان یزد یکی از استان‌های پیشرو در استقرار بازار آب و تحویل حجمی آب است.

به گزارش یزدرسا به نقل از روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه‌ای یزد، محمدمهدی جوادیان‌زاده گفت: فاز اول طرح تابا تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسد اما فاز تکمیلی این طرح تا پایان سال 1403 به طول می‌انجامد.

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای یزد با بیان اینکه این طرح شامل سه طرح مهم تحویل حجمی آب، بازار آب و اتاق شیشه‌ای منابع مصرف می‌شود، افزود: با توجه به انتخاب استان یزد به عنوان پایلوت بهره‌وری کشور، طرح تابا می‌تواند در مدیریت مصرف و بهره‌وری تاثیر گذار باشد.

وی با بیان اینکه این طرح باعث پایداری منابع موجود می‌شود، گفت: طرح تحویل حجمی آب با توجه به تجهیز بیش از 90 درصد چاه‌های کشاورزی در استان از دوسال گذشته در حال اجرا است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه راه‌اندازی بازار آب در مراحل پایانی استقرار است، افزود: در بازار آب ارزش واقعی آب مشخص و منجربه افزایش بهره‌وری در حوزه‌های کشاورزی و صنعتی خواهد شد.

جوادیان‌زاده به راه اندازی اتاق شیشه‌ای اشاره کرد و گفت: با برنامه‌های ریزی انجام شده تاپایان سال 1402 فاز اول اتاق شیشه‌ای در دشت ابرکوه به صورت پایلوت راه‌اندازی می‌شود.

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای یزد ادامه داد: در اتاق شیشه‌ای وضعیت منابع و مصارف آب یک دشت به صورت شفاف و برخط در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه استان یزد یکی از استان‌های پیشرو در استقرار بازار آب و تحویل حجمی آب است، گفت: طرح تابا طرحی تعریف شده از سوی استان و به ابتکار شرکت سهامی آب منطقه‌ای یزد در حال اجرا است.

این مقام مسئول در پایان هدف از اجرای این طرح را مدیریت صحیح تخلیه آب زیرزمینی با نگاهی عدالت‌محور و حفاظت از منابع آب دانست.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از