حالت تاریک
جمعه, 10 آذر 1402
از ابتدای سال جاری تاکنون؛

۱۶۲ فرزند سقط در یزد نجات یافتند

۱۶۲ فرزند سقط در یزد نجات یافتند

عضو هیئت مدیره و نایب رییس مرکز مردمی نفس در یزد با اشاره به فعالیت این مرکز در هفت شهرستان استان، گفت: در شش ماهه ابتدایی امسال ۱۶۲مادر با مداخلات این مرکز از انجام سقط منصرف شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری یزدرسا به نقل از وبدا یزد، فاطمه قاسمی با اشاره به فعالیت مراکز مردمی نفس با هدف شناسایی، کاهش سقط‌های عمدی و نجات فرزندان سقط، تصریح کرد: در سه ماهه اول امسال ۷۶ مورد، در سه ماهه دوم امسال ۸۶ مورد و در مجموع ۱۶۲ مادر که در استان یزد تصمیم به سقط داشتند، با مداخله مراکز نفس از تصمیم خود منصرف شدند.

وی با بیان ثبت یک مورد زایمان دو قلو از مادری که امسال تصمیم به سقط داشت، تصریح کرد: درسال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ تعداد ۱۸۶ مادر در استان از سقط جنین منصرف شدند.

عضو هیئت مدیره مرکز نفس در ادامه راجع به مراکز فعال در استان گفت: در حال حاضر این مراکز در شهرستان‌های یزد، تفت، مهریز، ابرکوه، بافق، بهاباد و میبد فعال هستند و خدماتی نظیر شناسایی، مشاوره، حمایت‌های اقتصادی و غیره به مراجعه‌کنندگان ارائه می‌کنند.

وی اظهار داشت: با پیگیری‌های انجام شده، هزینه‌های آزمایش، سونوگرافی و سایر موارد مادرانی که تصمیم به سقط دارند، به صورت رایگان و به همت خیرین مرکز نیکوکاری نفس انجام می‌شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از