حالت تاریک
چهارشنبه, 09 خرداد 1403
مدیر روابط‌عمومی شرکت گاز استان یزد:

1/6 درصد روستاهای یزد بدون گاز هستند

1/6 درصد روستاهای یزد بدون گاز هستند

مدیر روابط‌عمومی شرکت گاز استان یزد با بیان اینکه ۷۳۹ روستا از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند، گفت: در حال حاضر 98/4 درصد خانوار روستایی از گاز طبیعی بهره‌مند و تنها 1/6 درصد از روستاهای استان یزد بدون گاز هستند.

علیرضا بشیری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری «یزدرسا» با بیان اینکه تا الآن در سطح استان یزد ۱۲ هزار و ۷۸۴ کیلومتر شبکه‌گذاری انتقال گاز طبیعی انجام شده است، اظهار کرد: هم‌اکنون در سطح استان یزد ۲۸۹ هزار و ۶۴ علمک گاز نصب شده است.

وی ادامه داد: تعداد مشترکان شرکت گاز استان ۵۴۵ هزار و ۱۱۸ مشترک است که از این تعداد ۹ هزار و ۹۷۹ مشترک بخش صنعتی و مابقی مشترک خانگی هستند.

مدیر روابط‌عمومی شرکت گاز استان یزد گفت: در بین استان‌های صنعتی، یزد به لحاظ درصد مشترکان شرکت گاز وضعیت مطلوبی دارد.

وی ادامه داد: ۲۴ شهر در سطح استان یزد وجود دارد که همه این شهرها و همچنین ۷۳۹ روستا از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

مدیر روابط‌عمومی شرکت گاز استان یزد با بیان اینکه دولت کنونی اهتمام ویژه‌ای برای برخورداری مناطق مختلف از نعمت گاز دارد، بیان کرد: از تعداد روستاهای برخوردار از نعمت گاز، تعداد ۱۰۵ روستا و همچنین یک شهر در دولت کنونی گاز کشی شد.

بشیری افزود: در دولت سیزدهم، به یک هزار و ۷۲۴ واحد صنعتی گازرسانی شده است.

مدیر روابط‌عمومی شرکت گاز استان یزد با بیان اینکه در حال حاضر ۹۸/۴ درصد خانوار روستایی از گاز بهره‌مند هستند، تصریح کرد: ۱۰۰ درصد مناطق شهری استان یزد گاز کشی شده و خانوار شهری از نعمت گاز برخوردار هستند.

وی در رابطه با وضعیت گازرسانی به ۱/۶ درصد خانوار روستایی محروم از گاز شهری بیان کرد: برخی روستاهای استان یزد از جمله رباط پشت بادام، خرانق، دربید، حاجی‌آباد زرین، درند و ... به لحاظ فاصله زیادی که با خط انتقال دارند و سرانه آن‌ها بیش‌ازحد مجاز است، بر اساس قانون، نیاز به اخذ مجوز از وزیر کشور است که در این زمینه نیز رایزنی‌هایی صورت گرفته است.

بشیری با بیان اینکه بر اساس قانون ملاک گازرسانی به روستاها، تنها روستاهای بالای ۲۰ خانوار بر اساس سرشماری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی است، گفت: البته برخی روستاهای زیر ۲۰ خانوار هم بنا به دلایلی چون قرار گرفتن در مسیر خط لوله انتقال و یا قرار گرفتن در مسیر گازرسانی به صنعت، گازرسانی شده است.
انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از