حالت تاریک
دوشنبه, 28 خرداد 1403
مدیرکل آموزش‌و‌پرورش استان یزد:

15مدرسه به پویش آزادی زندانیان جرائم غیرعمد پیوسته‌اند

15مدرسه به پویش آزادی زندانیان جرائم غیرعمد پیوسته‌اند

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان یزد از پیوستن ۱۵ مدرسه یزدی به پویش آزادی زندانیان جرائم غیرعمد خبر داد.

به گزارش یزدرسا به نقل از روابط عمومی ستاد مردمی دیه استان یزد؛ طی آیینی با حضور مدیرکل آموزش‌وپرورش استان یزد، مدیر آموزش‌وپرورش ناحیه یک، معاونت پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش‌وپرورش و مدیر نمایندگی ستاد مردمی دیه استان یزد، دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه علوم و معارف اسلامی شهید مطهری مبلغ ۴۳ میلیون تومان را جهت آزادی یک زندانی جرائم غیرعمد اهدا کردند.

 

محمد کاظم رحیمی‌نژاد، مدیرکل آموزش‌وپرورش استان یزد در این آیین ضمن تقدیر از خوش‌سلیقگی مدارس استان یزد در خصوص برگزاری این‌گونه گلریزان‌ها گفت: دوام جامعه در گرو مشارکت، همدلی و همفکری است و هرچه نظام تعلیم و تربیت بتواند به این باور برسد که «بنی آدم اعضای یکدیگرند» قطعاً فردایی امن‌تر، آرام‌تر و مطمئن‌تری خواهیم داشت.

 

وی افزود: این فعالیت از حدود چهار سال پیش در مدارس استان آغاز شد و هم‌اکنون ۱۵ مدرسه به‌صورت رسمی این مراسم را برگزار می‌کنند که برنامه ما حمایت از فعالیت‌هایی است که در این راستا صورت می‌پذیرد.

 

رحیمی نژاد اظهار کرد: در این حرکت که با هدف آزاد‌سازی افرادی که به‌دلیل انجام جرائم غیرعمد گرفتار شده‌اند صورت می‌پذیرد، کمک‌های خرد از دانش‌آموزان جمع و اقدام به آزادی این زندانیان می‌شود.

 

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان یزد گفت: شاید ارقام جمع‌آوری شده خرد باشد و عدد قابل توجهی نباشد، ولی مهمترین هدف ما ایجاد استحکام، حیات جمعی، ارتباط‌های مردمی، همدلی، همکاری و تعاون در بین دانش‌آموزان است که حرکتی قابل توجه و تقدیر است.

 

وی اظهار‌امیدواری کرد: این حرکت در کف همه مدارس توسط دانش‌آموزان و تشکل‌های دانش‌آموزی ادامه پیدا کند و روزی را شاهد باشیم که تعداد زیادی از زندانیان جرائم غیرعمد نیازمند، توسط دانش‌آموزان از اسارت ر‌هایی یابند.

 

گفتنی است برپایی گلریزان‌های دانش‌آموزی و کمک مدارس به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در استان یزد در حال تبدیل به یک فرهنگ حسنه شده و مدارسی که تمایل دارند به این پویش بپیوندند، می‌توانند با شماره تماس ۳۶۲۹۸۲۰۰ روابط عمومی ستاد مردمی دیه استان یزد ارتباط بر قرار کنند.

انتهای پیام /

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از