حالت تاریک
دوشنبه, 03 اردیبهشت 1403
رئیس هیأت بازرسی انتخابات یزد:

انتخابات بدون مشکل خاصی در یزد جریان دارد

انتخابات بدون مشکل خاصی در یزد جریان دارد

رئیس هیأت بازرسی استان یزد گفت: انتخابات در یزد با کمترین مشکل ممکن در حال برگزاری است و عاملی که باعث خلل در رای گیری شود وجود نداشته است.

به گزارش پایگاه خبری «یزدرسا»، محمدعلی شاه‌حسینی با حضور در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات استان یزد مستقر در استانداری یزد گفت: روند برگزاری انتخابات در استان یزد بدون هیچگونه مشکل جدی در حال انجام است.

وی ادامه داد: گزارش تخلف در برگزاری انتخابات جزئی بوده و جدی نبوده است که با تذکر رفع شده و تخلفات جدی و چالش‌برانگیزی که منجر به اختلال در انتخابات باشد تاکنون وجود نداشته است.

رئیس هیات بازرسی ستاد انتخابات استان یزد عنوان کرد: ساعت انتخابات از ۸ صبح تا ۶ عصر است که در صورت لزوم تمدید می‌شود بنابراین افرادی که به هر دلیلی موفق به رأی دادن نشدند با حضور در پای صندوق های رأی وظیفه دینی و ملی خود را انجام دهند تا برگ زرین دیگری در انقلاب اسلامی رقم بخورد.

وی اضافه کرد: تمدید انتخابات قانونا بر عهده وزیر کشور است و احتمال اینکه انتخابات تمدید شود وجود دارد.

شاه حسینی گفت: هر فردی که نمی‌تواند در پای صندوق های رأی حاضر شود به خصوص نیروهای واحد‌های تولیدی، معدنی، بیمارستان‌ها و زندان‌ها که امکان حضور در پای صندوق‌های رأی را ندارند با ستاد انتخابات در فرمانداری‌ها تماس بگیرند تا در اسرع وقت به شعب اخذ  سیار به محل اعزام شوند.

وی گفت: برخی دانسته یا نادانسته نسبت به پیش‌بینی احتمالی و حدس و گمان در مورد نتیجه انتخابات اقدام می‌کنند و بدتر از آن اقدام به انتشار این پیش‌بینی‌ها در فضای مجازی می‌کنند که خلاف قانون است و کسانی که چنین اقدامی انجام دهند باید در مراجع قانونی باید پاسخگو باشد.

شاه حسینی اضافه کرد: فرمانداران مراکز چهار حوزه انتخابیه یزد پس از فرایند تجمیع آرا، نتایج انتخابات را اعلام می‌کنند و هر گونه تجمع هواداران و اعضای ستاد انتخابات نامزدها در محل فرمانداری‌ها برای دریافت نتایج انتخابات ممنوع است.

وی ادامه داد: نمایندگان نامزدهای انتخابات که از قبل معرفی شده‌اند که این معرفی منجر به صدور و ابلاغ حکم برای آنها شده است و معرفی نامه کتبی از ستاد انتخابات دارند در تجمیع آرای حوزه‌ها حضور دارند.

رئیس هیات بازرسی ستاد انتخابات استان یزد افزود: پس از انتخابات نیز راه انداختن کارناوال شادی و اقداماتی که باعث سلب و آرامش مردم است نیز ممنوع است.

شاه حسینی گفت: افرادی که به شعب مراجعه دارند و اقدام به تبلیغ به نفع یا علیه نامزدی کنند ماموران انتظامی وظیفه دارند آنها را هدایت کنند و در صورت اصرار به مراجع قضایی تحویل می‌شوند. 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از