حالت تاریک
پنج‌شنبه, 04 مرداد 1403
رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد خبر داد:

برگزاری ویژه برنامه شادمانه غدیر در یزد

برگزاری ویژه برنامه شادمانه غدیر در یزد

رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد از برگزاری ویژه برنامه شادمانه غدیر به مناسبت ایام دهه امامت و ولایت در محلی به وسعت ۲۰ هزار مترمربع در یزد خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «یزدرسا»، مصطفی زارع‌زاده ظهر امروز در نشستی با موضوع اطلاع‌رسانی و تبیین برنامه‌های دهه امامت و ولایت در جمع اصحاب رسانه یزد گفت: بیش از ۱۱۰ عنوان برنامه برای دهه امامت و ولایت در سطح شهر یزد در نظر گرفته شده اما تعداد برنامه‌ها بسیار زیاد است.

وی ادامه داد: با تدابیری که اندیشیده شد و همیاری و همکاری مسئولان استان ویژه برنامه غدیر با عنوان شادمانه غدیر از ۳۱ خردادماه تا ۵ تیرماه، در محل پردیس فرهنگی (ترمینال قدیم) و با برپایی غرفه‌های متعدد و برپایی جشن بزرگ غدیر برگزار می‌شود.

رئیس سازمان فرهنگی ورزشی اجتماعی شهرداری یزد افزود: در قالب ویژه برنامه غدیر در محل ترمینال قدیم یزد، ۱۰ هزار مترمربع برای برپایی غرفه‌ها، ۱۰ هزار متر مربع برای برپایی جشن با ظرفیت بیش از ۴ هزار نفر در نظر گرفته شده و ۱۵ هزار مترمربع برای پارکینگ زیرسازی شده است.

وی عنوان کرد: برپایی غرفه‌هایی شامل هنرهای تجسمی و خوشنویسی، طراحی زنده، روایت غدیر، استقرار خانه کتاب، بوم‌ هنری غدیر، پویش خان غدیر، بیان ابعاد مختلف شخصیت‌های امام علی(ع)، غرفه کودک، غرفه خادمیاران رضوی و انجام پذیرایی و ارايه مشاوره از جمله برنامه‌های شادمانه غدیر است.

زارع‌زاده اضافه کرد: برپایی غرفه انتقال خون و‌ نذر خون‌، غرفه پایش سلامت، غرفه‌های ویژه کمیته امداد در حوزه ایتام و‌ محسنین، غرفه میثاق با امام زمان، غرفه‌ای برای کمک به کودکان سرطانی، فرهنگ‌سازی اطعام غدیر، غرفه‌های جوانی جمعیت و غرفه نجوم در قرآن و‌ نهج‌البلاغه از دیگر برنامه‌های شادمانه غدیر است.

وی عنوان کرد: بازی‌های بومی محلی، همایش رشته‌های ورزشی، دعوت از هنرمندان استانی و کشوری، پویش‌های سرودهای مختلف، غرفه سنت‌ها و آئین‌های در حال فراموشی، نمایشگاه غدیر، عرضه آثار هنرمندان و اختصاص عواید فروش این آثار برای کمک به کودکان و نیازمندان، غرفه آداب و رسوم یزدی‌ها از دیگر برنامه‌های ویژه شادمانه غدیر است.

رئیس سازمان فرهنگی ورزشی اجتماعی شهرداری یزد اضافه کرد: همانند سال گذشته برگزاری پنج جشن بزرگ منطقه‌ای در سطح شهر یزد، برگزاری جشن‌ها در محلات و حمایت از آنها، برپایی ایستگاه‌های صلواتی و... از دیگر برنامه‌های دهه امامت و ولایت در یزد است.

حمید زارع؛ معاون واحد اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد نیز در این نشست با اشاره به لزوم مردمی‌سازی کردن برنامه‌ها گفت: برنامه‌ها تحت عنوان یک کار کوچک برای یک عید بزرگ برگزار می‌شود و ۱۰۰ برنامه با مشارکت نوجوانان با عنوان پای کار غدیر از مهم‌ترین برنامه‌های این ایام است.

وی ادامه داد: برگزاری مسابقه کتاب «ماه بلند» که برای شرکت در آن تا ۱۳ تیرماه فرصت باقی است، اجرای سرودهای پاتوقی در اماکن عمومی و محلات پر رفت و آمد مانند امیرچقماق، برپایی ۸۰ موکب و ایستگاه صلواتی در سطح شهر از دیگر برنامه‌های این ایام است.

زارع ادامه داد: برای ایتام جشنی ویژه با حضور ۶۰۰ نفر همراه با اطعام غدیر برپا می‌شود، همچنین برگزاری پویش خان غدیر، برپایی دسته شادی، خطبه خوانی غدیر و برگزاری پنج جشن منطقه‌ای از دیگر برنامه‌های دهه امامت و ولایت در یزد است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از