حالت تاریک
پنج‌شنبه, 03 خرداد 1403
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد:

بهره‌وری بهترین راه برای مدیریت ناترازی انرژی است

بهره‌وری بهترین راه برای مدیریت ناترازی انرژی است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد گفت: مصرف انرژی در بخش‌های مختلف به نسبت سرانه جهانی بالا است و با مدیریت بهینه مصرف می‌توان از ناترازی انرژی عبور کرد.

به گزارش یزد رسا، محمدجواد ابوالحسینی صبح امروز در یازدهمین نشست کارگروه انرژی با اشاره به هماهنگی صورت‌گرفته با دستگاه‌های خدمات‌رسان در طول تابستان اظهار داشت: هر چند امسال نیز ناترازی انرژی در سطح ملی وجود داشت، اما با تعامل خوب صنایع و برگزاری نشست‌های مستمر توانستیم با حداقل قطعی از پیک تابستان عبور کنیم که این موضوع جای قدردانی از تلاش و هماهنگی تمامی دست‌اندرکاران این حوزه را دارد.

رئیس کارگروه انرژی استان گریزی هم به شروع فصل سرما زد و افزود: تجارب خوبی در دو سال گذشته در کارگروه انرژی رقم خورد و انتظار است موضوعات مدیریت مصرف در بخش‌های صنعت، کشاورزی، خدمات و خانگی با نگاه به این تجارب، تدبیر شده و مدیریت شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه دولت راهکار‌ها و دستورالعمل‌های خوبی را برای بهینه‌کردن مصرف انرژی در بخش‌های مختلف پیش‌بینی کرده است که با پیگیری دستگاه‌های متولی این حوزه و حضور فعال صنایع و سرمایه‌گذاران بخش خصوص می‌توان از ظرفیت‌های ایجاد شده در این زمینه استفاده کرد.

ابوالحسینی افزود: بخش عمده‌ای از مصارف غیراصولی است و راهی جز مدیریت بهره‌ور در مدیریت انرژی نداریم.

معاون استاندار در ادامه به مصوبه سال گذشته کارگروه در زمینه مدیریت مصرف انرژی گاز در بخش گلخانه‌ها اشاره کرد و از جهاد کشاورزی خواست تا قبل از شروع فصل سرما با همکاری گلخانه‌داران، نظام‌مهندسی کشاورزی، شرکت گاز و اداره استاندارد راهکار‌های مدیریت بهینه مصرف را در این بخش فراهم کنند.

ابوالحسینی همچنین به طرح مدیریت مصرف گاز در بخش تولید آجر نیز اشاره کرد و اظهار داشت: با برنامه‌ریزی و استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران می‌توان مصرف گاز در این بخش را تا ۶۰ درصد کاهش داد و انتظار است سازمان صنعت، معدن و تجارت با همکاری ادارات مرتبط و اعضای صنف تولید آجر این راهکار را عملیاتی کنند.

در این نشست اعضا گزارشی از آخرین اقدامات از مصوبات جلسات قبل را ارائه کردند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از