حالت تاریک
شنبه, 12 اسفند 1402
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان یزد:

تحصیل در پیش‌دبستانی الزامی نیست

تحصیل در پیش‌دبستانی الزامی نیست

دیرکل آموزش‌وپرورش استان یزد با تأکید بر اینکه تحصیل در مقطع پیش‌دبستانی الزامی نیست، گفت: خانواده‌ها در صورت امکان کودکان را در مقطع پیش‌دبستانی ثبت‌نام کنند.

محمدکاظم رحیمی نژاد در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری یزدرسا با بیان اینکه پیش‌دبستانی جنبه اجباری ندارد، اظهار کرد: بر خلاف باور خیلی‌ها تحصیل در مقطع پیش‌دبستانی الزامی نیست؛ اما قطعاً موفقیت دانش‌آموزانی که پیش‌دبستانی را طی می‌کنند بیشتر است.

وی ادامه داد: عدم تحصیل در مقطع پیش‌دبستانی مشکلی در روال ثبت‌نام برای پایه اول ابتدایی ایجاد نمی‌کند ولی در هر حال به خانواده‌ها توصیه می‌کنیم در صورت امکان، کودکان خود را در مقطع پیش‌دبستانی ثبت‌نام کنند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان یزد با بیان اینکه از سال گذشته با شکل‌گیری سازمان تعلیم و تربیت کودک رویه جدیدی در زمینه آموزش کودکان رخ داد، تصریح کرد: با شکل‌گیری این سازمان حجم جدیدی از فعالیت‌های تعلیمی و تربیتی به دوش آموزش‌وپرورش افتاد.کلیه فعالیت‌هایی که از مهد تا ابتدایی انجام می‌شود در قالب سازمان تعلیم و تربیت کودک به آموزش‌وپرورش واگذار شد.

رحیمی نژاد ادامه داد: برنامه‌ریزی‌های از پیش تعیین‌شده‌ای لازمه‌ی اینجا به جایی بود که چون از دو سال پیش انجام نشده بود، اختلال ایجاد شد و مکانیسم‌های نظارتی را در این زمینه کاهش داد و سردرگمی‌هایی را برای والدین در پی داشت.

وی ابراز امیدواری کرد: در مقطع پیش‌دبستانی برای امسال و سال آینده وضعیت دقیق‌تری را تعریف خواهیم کرد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان یزد گفت: امسال تمام همت خود را صرف نظارت بر مجوزها و صدور مجوزها کرده‌ایم و می‌توانیم ادعا کنیم فرآیند گزینش و هویت‌یابی تمام مراکزی که در حال حاضر برای مقطع پیش‌دبستانی در استان یزد ثبت‌نام می‌کنند، انجام شده است.

وی ادامه داد: در طول سال فرآیند تعیین نرخ شهریه مراکز پیش‌دبستانی انجام می‌شود. درخواست ما این هست که اگر نرخ‌های غیرمعمولی وجود داشت؛ مردم به ادارات آموزش‌وپرورش منعکس کنند تا موضوع پیگیری شود.

انتهای پیام/ش

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از